مکان های دیدنی گرجستان

مکان های دیدنی گرجستان

Article

مکان های دیدنی گرجستان

اطلاعات بیشتر

قلعه ی ناریکالا (Narikala)

قلعه ی ناریکالا یکی از قلعه های اصلی شهر تفلیس در گرجستان است از قرن چهارم میلادی تا کنون پا برجاست.جالب است بدانید ناریکالا یک دژ نظامی مسلط بر کل تفلیس است.یکی از مهمترین دلایل ساخت این قلعه ، موقعیت خاصش به منظور کنترل رفت وآمد تنگه و در مسیر اروپا به هند ساخته شده است.قلعه ی ناریکالا یکی محبوب ترین جاذبه های گردشگری گرجستان است و به عنوان قلب و روح تفلیس یاد میشود؛ به طوی که اگر به دنبال یکی از جاذبه های دیدنی گرجستان باشید ، حتی احالی آنها هم قلعه ی ناریکالا را معرفی میکنند. پس خالی از لطف نیست که حتما در سفر به گرجستان ، به دیدن این قلعه ی جذاب بروید.

قلعه ی ناریکالا

کوه قازبگی (Kazbek)

یکی از بلندترین و یکی از زیباترین کوه های قفقاز ، کوه قازبگی است که از نظر ارتفاع ، رتبه ششم را در اروپا دارد. جالب است بدانید که نام محلی این کوه چیز دیگریست و آن را (مکین وارستوری) مینامند. درحالی که روس های شمال قفقاز ، قازبگی را برای آن انتخاب کردند. مکین وارستوری در زبان گرجی به معنای کوهی که یخ بر قله دارد است. با اینکه بالا رفتن از این کوه بسیار سخت است، اما کوهنوردان میتوانند آن را در لیست خود قرار دهند تا از بالا رفتن آن لذت ببرند. از نکات جالب این کوه میتوان به درجه سختی آن اشاره کرد که با هیمالیا برابری میکند و حتی او با نام اورست کوچک مشهور است.

کوه قازبگی

اوپلیستسیخه (Uplistsikhe)

آیا تا به حال نام اوپلیستسیخه را شنیده اید؟ یکی شگفت انگیزترین دیدنی های گرجستان! این شهرسنگی عجیب یکی از قدیمی ترین و بزگترین شهر های سنگی جهان است. اگر به باستن شناسی و مراسم های مذهبی گذشتگان علاقه دارید این شهر یکی از گذینه های عالی برای شما میباشد تا به علاقه تان برسید. این شهر حتی در گذشته هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده ، زیرا یکی از مهمترین اقامتگاه ها در مسیر راه ابریشم بوده است. کشور گرجستان در یک اقدام مثبت در سال 2007 ، آن را برای ثبت جهانی در فهرست میراث یونسکو معرفی کرده است. اما با توجه به سختی مسیر ، برای کسانی که توانایی راه رفتن طولانی را ندارند پیشنهاد نمیشود. در کل میتوان این شهر را یکی از زیبایی های گرجستان معرفی کرد و اگر روزی توانستید به آنجا سفر کنید، بدانید که در 3 هزار سال پیش ، سکونتگاهی پر رفت و آمد بوده است.

اوپلیستسیخه

بروجومی (Borjomi)

شهری با طبیعتی بکر و چشمه های آب گرم!

این شهر زیبا مملو از آب های معدنی است که به دلیل کیفیت بسیار بالا به اکثر کشور های جهان از جمله آمریکا و کشور های عضو اتحادیه اروپا صادر میشود. قدمت شهرت این شهر ، مربوط به 200 سال گذشته میباشد. گردشگران میتوانند با اقامت در گردشگاه هایی که اطراف این چشمه ها ساخته شده است ، میتوانند به طور مستقیم به منابع آبی دسترسی داشته باشند.

همچنین اگر شما دلتان میخواهد در لذت بردن از مناظر بکر تپه های اطراف سهیم باشید ، حتما از پارک ملی برجومی دیدن کنید.

برجومی

تمامی نمونه هایی که از زیبایی های گرجستان خواندید، تنها بخش کوچکی از هزاران هزار جاذبه های دیدنی گرجستان است که تنها با سفر کردن و از نزدیک حس کردن این طبیعت بکر ، میتوان از آن لذت برد. با مشاهده تور های گرجستان این فرصت را برای خود ایجاد کنید.

"مانیا پرواز رویایی"