جاذبه های گردشگری گرجستان پارت 1

جاذبه های گردشگری گرجستان پارت 1

Article

جاذبه های گردشگری گرجستان پارت 1

اطلاعات بیشتر

گرجستان؛ مقصدی متفاوت برای گردشگران

گرجستان کشوری است در منطقه قفقاز اوراسیا که پایتخت آن شهر زیبا و تاریخی تفلیس است. کشوری با جاذبه های متفاوت و متنوع برای گردشگران که تنوع آب و هوایی آن شمار را شگفت زده خواهد کرد. در زیر برخی از مکانهای مورد علاقه گردشگران که در صورت سفر به گرجستان بهتر است از آنها بازدید کنید معرفی شده است.

در ادامه با جاذبه های گردشگری گرجستان بیشتر آشنا میشویم.با ما همراه باشید:

منطقه تاریخی ساوانا

خیابانهای سنگفرش شده، میدان زیبا و معماری جذاب ساختمانها در کنار هم یکی از عاشقانه ترین مناظر دنیا را در این منطقه شکل داده اند، البته وجود پارک فورسایت هم زیبایی این منطقه را دوچندان کرده است.

جاذبه های گرجستان

آکواریوم گرجستان

در این آکواریوم که بزرگترین آکواریوم دنیا محسوب می شود صد هزار حیوان آبزی در بیش از 10 میلیون گالن آب زندگی می کنند و بازدید از آن می تواند یک از تجربه های متفاوت گردشگران باشد.

جاذبه های گردشگری گرجستان

آکواریوم باتومی

باتومی دومین شهر بزرگ گرجستان است و البته شهری جذاب برای گردشگران، باغ گیاه شناسی، دریاچه نوریگلی، آبشار ماخونتستی، پارک آبی و... از جمله محبوبترین جاذبه های این شهر محسوب می شوند؛ اما آکواریوم باتومی با معماری خاص خود یکی از جذاب ترین جاذبه های این شهر است.

این آکواریوم در سال 2015 و با الهام از ساحل باتومی ساخته شده و همین شبیه سازی آن را به مکانی حیرت آور برای بازدیدکنندگان تبدیل کرده است. این اکواریوم در کنار پارک 6 می و باغ وحش و دلفیناریوم آن واقع شده و شما می توانید با بازدید از این آکواریوم در همان نزدیکی از این تفریحات نیز لذت برید.

پل صلح تفلیس

این پل در شهر تفلیس پایتخت گرجستان و بر روی رودخانه کورا در سال 2010 و با طرح یک حیوان دریایی از شیشه و فولاد ساخته شده و به ویژه با نورپردازیهای انجام شده جذابیت حیرت آوری دارد و چشم هر ببیینده ای را خیره می کند. این پل 150 متری به ویژه در شبها حال و هوای دیگری دارد.

جاذبه های گرجستان

شهر قدیم تفلیس

این شهر قدیمی روی شیب قرار گرفته و با حالت پلکانی، ساختمانهای رنگی، سقف شیروانی خانه ها، معابر باریک و حال و هوای ویژه و خاص خود توجه گردشگران را به خود جلب می کند.

باغ گیاه شناسی آتلانتا

این باغ به مساحت 30 هکتار در مرکز شهر آتلانتا قرار گرفته و شما می توانید زیبایی های چهارفصل را در آن مشاهده کنید.

سخن پایانی

اگر قصد سفر به شهر زیبای گرجستان را دارید میتوانید سری به تور گرجستان بزنید تا از تورهای جدید گرجستان بهرمند شوید.