جاذبه های گردشگری گرجستان پارت 2

جاذبه های گردشگری گرجستان پارت 2

Article

جاذبه های گردشگری گرجستان پارت 2

اطلاعات بیشتر

شهر سنگی اوپلیستیخه

شهر سنگی باتومی یا اوپلیستیخه دارای قدمت بسیار بالایی بوده و به عنوان بزرگترین شهر سنگی دنیا دارای بازار، آمفی تئاتر، تالارها و بسیاری اماکن قدیمی و جذاب است و با سفر به این منطقه می توانید قدمی هم در تاریخ بزنید و از مناظر جذاب این شهر لذت ببرید.

سایت تاریخی و ملی مارتین لوتر کینگ

این مکان در واقع زادگاه و مزار این رهبر مشهور حقوق مدنی است، در این منطقه شما می توانید اماکنی مانند خانه ای که او در آن متولد شده است را ببینید.

جاذبه های گردشگری گرجستان

جنگل ملی چاتاهوچی

این جنگل 750 هزار هکتاری در شمال گرجستان واقع شده و مکانی بسیا جذاب برای علاقه مندان به طبیعت گردی محسوب می شود.

باتلاق اوکفنوکی

این باتلاق مسیری است پر پیچ و خم از مرداب و مسیرهای آبی و باتلاق و ویژگی جالب توجه آن شناور بودن جزیره است، این باتلاق محل زندگی بسیاری از گونه های جانوری از جمله ده هزار تمساح است.

جاذبه های گردشگری گرجستان

متسختا

قلب معنوی و یکی از قدیمی ترین شهرهای گرجستان است که بازدید از آن می تواند برای گردشگران تجربه جالبی باشد.

شهر غاری واردزیا، دریاچه لیسی تفلیس، کلیسای صخره ای، کلیسای گرگتی، تندیس علی و نینو و ... از دیگر مکانهای بسیار جذاب گرجستان محسوب می شوند که می توانید با بازدید از آنها تجربه ای متفاوت را در سفر برای خود رقم بزنید.

اما در کنار بازدید از مناطق تاریخی و خوش آب و هوای گرجستان بهتر است با طعم غذاهای خوشمزه و البته غذاهای محلی و سنتی گرجستان هم آشنا شوید.

خینکالی یا همان پیراشکی که با گوشت پر شده، چاناخی که با گوشت و بادمجان درست می شود، چیکن تاباکا که همانطور که از اسمش مشخص است با مرغ طبخ می شود، خاچاپوری آجارولی که نانی است که با پنیر پر شده، سوپ خارچو، لوبیانی که نانی است که با لوبیا پر شده، کباب متسوادی، ماهی قزل آلا با سس انا، چاشوشولی و بسیاری غذاهای خوش طعم دیگر می تواند سفر شما را به این کشور به یادماندنی تر کند.

در مطالب بعدی دیدنیهای تفلیس و باتومی دو شهر گرجستان که برای گردشگران جذاب ترند و مراکز خرید تفلیس و دیدنیهای این دو شهر را به تفصیل برای شما معرفی می کنیم.

سخن پایانی

اگر قصد سفر به شهر زیبای گرجستان را دارید میتوانید سری به تور گرجستان بزنید تا از تورهای جدید گرجستان بهرمند شوید.