تور ترکیه

Tours

ترکیه

کشور ترکیه در سالهای اخیر همیشه یکی از مقاصد محبوب گردشگران ایرانی برای سفر به تور ترکیه بوده است. آب و هوای متنوع و طبیعت زیبای این کشور شاید از مهمترین دلایل محبوبیت تور ترکیه در میان گردشگران باشد. ترکیه کشوری است مملو از زیبایی های طبیعی و البته جاذبه های تاریخی و فرهنگی برای مسافران، در این مطلب سعی کرده ایم شما را کمی بیشتر با این کشور زیبا آشنا کنیم.

درباره تور ترکیه

جمهوری ترکیه، کشوری است اسلامی با موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد که نیمی از آن در آسیا و نیمی دیگر در اروپا قرار دارد. این کشور از سه جهت با آب دریا احاطه شده، دریای مدیترانه در جنوب، دریای اژه در غرب و دریای سیاه در شمال و ترکیه در واقع پلی میان دو قاره آسیا و اروپا محسوب می شود. این کشور دو همسایه اروپایی یعنی بلغارستان و یونان دارد و با 6 کشور آسیایی ایران، آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، عراق و سوریه هم همسایه است.

ترکیه

جمعیت این کشور بیش از 77 میلیون نفر بوده و واحد پول ترکیه هم لیر است. زبان رسمی در کشور ترکیه، ترکی استانبولی ست که یکی از زبانهای قدیمی دنیا هم هست.

آب و هوا ترکیه

آب و هوای کشور ترکیه در کل معتدل است اما در هر منطقه از این کشو آب و هوای متنوعی را شاهد هستیم، از آب وهوای مدیترانه ای در سواحل جنوبی و غربی این کشور گرفته تا آب و هوایی بارانی در منطقه دریای سیاه، این آب و هوای متنوع، تنوع پوشش گیاهی را نیز برای ترکیه به همراه داشته است.

کشور ترکیه 4،454 مایل معادل 7200 کیلومتر خط ساحلی دارد و همچنین کشوری پربارش محسوب می شود. در کل این آب و هوای متنوع و معتدل و زیبایی های طبیعی حیرت انگیز این کشور چیزی است که مسافران زیادی را برای سفر به تور ترکیه هر ساله روانه می کند. البته اگر قصد سفر به تور ترکیه را دارید بهار و پاییز بهترین زمان برای شماست.

مهمترین شهرها ترکیه

پایتخت ترکیه شهر آنکاراست، پایتخت سیاسی و اداری ترکیه که سابقه تاریخی بسیار طولانی هم دارد. شاید آنکارا مانند استانبول یا آنتالیا مقصد سفر گردشگران در ترکیه نباشد اما از اهمیت سیاسی و تجاری بالایی برای این کشور برخوردار است و البته اگر شما به ویژه علاقه مند به تاریخ و دیدن اماکن تاریخی هستید مسافرت به این شهر حتما برایتان بسیار لذت بخش خواهد بود.

ترکیه

بزرگترین شهر کشور ترکیه استانبول یا همان قسطنطنیه سابق است. شهری در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره که یکی از شهرهای توریستی مهم جهان به شمار می رود.

آنتالیا، ازمیر، آدانا، وان، آلانیا، قونیه و ... هم از شهرهای مهم این کشور سرسبز محسوب می شوند که بسیاری از آنها از مقاصد محبوب گردشگران بوده و هر ساله پذیرای مسافران بسیاری از سراسر دنیا هستند.

مردم ترکیه

با توجه به قرار گرفتن کشور ترکیه در میان دو قاره آسیا و اروپا فرهنگ این کشور هم به نوعی برگرفته از هر دو فرهنگ است، البته برای خیلی از ایرانی هایی که به ترکیه سفر می کنند برخی شباهتهای فرهنگی دو کشور می تواند بسیار جالب توجه باشد.

ترکیه

ترکیه مردمی بسیار مهمان نواز دارد که از گردشگران استقبال خوبی دارند. به ویژه در شهرهایی مانند استانبول که میزبان مسافران زیادی هم هست این مسئله را به وضوح می توان دید.

ترکها مردمی بسیار خانواده دوست هستند. نکته جالب اینکه کافه ها و قهوه خانه ها بخش مهمی از زندگی مردم ترکیه را تشکیل داده و در بیشتر محله های این کشور حضور این قهوه خانه ها و کافه ها را می توان دید.

ترکیه

در این کشور علاوه بر قوم ترک که بخش عمده ساکنین ترکیه را تشکیل می دهند، کردها و برخی دیگر از اقوام مانند ارمنی ها هم زندگی می کنند.

جالب اینکه فرهنگ چانه زدن هم در ترکیه بسیار رواج دارد و اگر قصد خرید در این کشور را دارید می توانید با فروشندگان چانه هم بزنید.

اقتصاد ترکیه

پوشاک و تولید البسه و صنعت خودروسازی از جمله مهمترین صنایع کشور ترکیه هستند. این کشور هر ساله درآمد بالایی از صنعت و تولیدات داخلی به ویژه تولید پوشاک با کیفیت به دست می آورد.

در بخش کشاورزی هم بیش از 30 درصد از نیروی کار این کشور در این بخش مشغول هستند. کشاورزی، ماهیگیری و دامداری در ترکیه دامنه متنوعی از محصولات را برای مصرف کنندگان در این کشور تولید می کند و محصولات کشاورزی چون فندق، گیلاس و ... از مهمترین محصولات صادراتی کشور ترکیه هستند.

ترکیه

گردشگری هم یکی از منابع عمده اقتصادی کشور ترکیه محسوب می شود. هرساله چیزی بیش از 40 میلیون نفر گردشگر به این کشور سفر می کنند که این امر درآمد زیادی را نصیب آنها می کند. برخی شهرهای ترکیه مانند استابول حائز رتبه های بسیار خوب جهانی در جذب گردشگر هستند. گردشگران ایرانی در سال 2017، با ثبت یک‌ میلیون و ۸۹۵ هزار و ۹۰۷ سفر طی ۹ ماه نخست در رتبه سوم برترین گردشگران ترکیه قرار داشتند. این آمار در در نیمه اول سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از یک میلیون و ۱۵۹ هزار گردشگر ایرانی بود.

غذاها ترکیه

غذاهای محلی کشور ترکیه بسیار خوش طعم و اشتها آور و مورد علاقه بسیاری از مسافران به این کشور هستند. در این کشور معمولا غذاها با گوشت و سبزیجات به ویژه بادمجان درست می شوند و نکته جالب اینکه مردم این کشور هم علاقه دارند وعده غذایی خود را در کنار دوستان و خانواده سرو کنند.

ترکیه

کباب غذای محبوب ترکهاست و انواع مختلف کباب های خوش طعم از جمله اسکندر کباب، چوپ شیش، دونرکباب، آدانا کباب، تاووک شیش و ... را می توانید در این کشور امتحان کنید.

معروفترین غذاهای سنتی ترکیه هم ایچلی کوفته، لاهماجون، مانتی، ایزگارا بالیک، لوکوم، بورک و ... هستند. خوردن باقلوا همراه با چای یا قهوه غلیظ ترکی بعد از غذا هم یکی از عادات غذایی مردم این کشور است.

ترکیه

نکته دیگر اینکه ترجیحات غذایی در مناطق مختلف کشور ترکیه متفاوت است مثلا در مناطق نزدیک به دریای سیاه غذاهای دریایی و در مناطق شرقی غذاهای پرادویه رواج بیشتری دارند.

در اکثر شهرهای ترکیه به ویژه شهرهای بزرگ این کشور رستورانهای بسیار زیادی وجود دارند که می توانید غذاهای محلی و سنتی خوش عطر و خوش طعم این کشور را امتحان کنید.

مهمترین جاذبه های گردشگری

موزه ایاصوفیه، شهر باستانی افسوس، آبگرم پاموکاله، کوه نمروز، ویرانه های باستانی اسپندوس،معبد پرگامون، پارک ملی گورمه، محوطه باستانی تروا و ... از مهمترین اماکن گردشگری ترکیه محسوب می شوند که در بخش گردشگری به تفصیل معرفی شده اند.

ترکیه