پکن + شانگهای

Tours

تور پکن+شانگهای ویژه آبان 99 (7شب)

آبان 99 آبان 99

شروع قیمت :,770 دلار,7140000تومان

مدت اقامت :,7شب و 8روز ،

Mahan Air

شانگهای

در حال حاضر شانگهای یکی از جذاب‌ترین شهرهای جهان به شمار می‌رود. شهری که انبوهی از آسمان‌خراش‌ها و ساختمان‌های مدرن را در خود جای داده است و همین امر آن را به یکی از بهترین‌ها این سیاره‌ی خاکی تبدیل کرده است.

گران، کلمه‌ای است که اگر بخواهیم شانگهای را با دیگر شهرهای چین مقایسه کنیم، به کار می‌بریم. البته این بدان معنی نیست که اگر بودجه‌ی کمی در اختیار دارید نشود از زیبایی‌های این شهر لذت برد. چرا که گردشگران می‌توانند با بودجه‌ای کمتر نسبت به شهرهای اروپایی و بعضی از شهرهای آسیایی هتل‌های خوب و مناسب را پیدا کنند.

شانگهای

جغرافیای شانگهای

این شهر یکی از مهم‌ترین بنادر چین به حساب می‌آید.شانگهای شهر غول آسا و لبریز از جمعیت. رابط میان چین و دنیای خارج. شهری که حزب کنونی چین در آن پایه‌گذاری شد. به شهر جنگل آسمانخراشها معروف است. شهر روشنفکری و کارگری با ۲۵ دانشگاه و موسسه دانشگاهی. این شهر در کرانه چپ رودخانه هوانگ پو در جنوب یانگ‌تسه قرار دارد با فاصله اندکی از اقیانوس آرام و نامش به چینی بر فراز دریا معنی دارد.

شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم می‌شود

شهر شانگهای به دو بخش توسط رودخانه تقسیم می‌شود.

که بخش شرقی که ناحیه تازه ساخت آن و با معماری جدید می‌باشد پودونگ و شرق آن شانگهای نام دارد که در منتهی‌الیه غربی آن فرودگاه خونچای که مربوط به پروازهای داخلی است قرار دارد.

همچنین فرودگاه اصلی شانگهای در منطقه پودونگ واقع است که با یک مونوریل خارج شهری به شهر شانگهای وصل می‌شود. از نکات جالب این شهر در حال حاضر منطقه شانگهای اکسپو ۲۰۱۰ است که مربوط به نمایشگاه بین‌المللی در سال ۲۰۱۰ می‌باشد. زبان مردم این منطقه بیشتر چینی است.

شانگهای

وضعیت آب و هوایی

آب و هوای شانگهای به طرز چشمگیری در طول فصل‌ها تغییر می کند. تابستان‌ها معمولا هوا داغ و گرم است. زمستان هم گاهی اوقات یخ بندان می‌شود. از این رو هردوی این فصل‌ها سفر را با مشکل مواجه می‌کنند. بنابراین فصل‌های پاییز و بهار برای سفر به این شهر شرایط بهتری دارند. بارش باران در طول تابستان و بهار اتفاقی بسیار عادی است. بر خلاف این دو فصل، پاییز و زمستان، آب و هوایی نسبتا خشک دارند.

شانگهای

پکن

پکن از آن شهرهایی است که هر چه راجع به آن بگوییم کم گفته ایم، از زیبایی های تاریخی تا باغهای زیبای مینیاتوری و البته شلوغی که شاید در این حجم در کمتر از نقطه ای از جهان آن را سراغ داشته باشیم، همه چیز در این شهر پیدا میشود چه آنهایی که شهرهای مترقی را دوست دارند و سر زدن به فروشگاه ها و رستورانهای بین المللی و محلی را میپسندند، چه آنهایی که میخواهند در طبیعت سیرو سیاحت نمایند و چه آنهایی که تاریخ و قصه های امپراطوری های باستانی برایشان جذاب است.

تاریخچه پکن

پکن، پایتخت چین و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای دنیا است. اگر شما هم قصد سفر به تور چین و این شهر زیبا را دارید. پکن در سال 2013 بیش از 21 میلیون نفر جمعیت داشت. این شهر دومین شهر پرجمعیت چین پس از شانگهای و مرکز سیاسی، فرهنگی و آموزشی کشور است. فرودگاه بین المللی پکن دومین فرودگاه پر رفت وآمد دنیا از نظر ترافیک مسافران است.

قدمت این شهر به سه هزار سال قبل باز می گردد و در هشت قرن اخیر، در اغلب دوره ها پایتخت چین بوده است. کمتر شهرهایی در دنیا وجود دارند که برای دوره ای چنین طولانی، مرکز سیاسی و فرهنگی کشور خود باقی مانده باشند؛ به همین دلیل آثار تاریخی زیادی در شهر وجود دارد.

شانگهای

آب و هوای پکن

پکن، آب وهوایی تقریبا بارانی دارد که حاصلش تابستان هایی گرم و مرطوب و زمستان هایی سرد و خشک است. بهترین زمان برای سفر به پکن، ماه های سپتامبر و اکتبر (شهریور و مهر) است که مصادف با پاییز طلایی و زیبای این شهر می گردد. پکن در بهار، آبستن طوفان های شنی یا آب وهوای گرم است. این شهر تابستان های بسیار گرم و طاقت فرسایی دارد و نیز در این فصل میزبان خیل عظیمی از گردشگران است؛ بادهای آلوده ای که از سمت جنوب به این شهر می وزند، موجب بدتر شدن و آلوده تر شدن وضعیت آب وهوای این مکان در تابستان می گردد.

میزان دود و آلودگی پکن در زمستان در بیشترین حد خود است،با این حال می توان شاهد بارش زیبا و گاه گدارِ برف نیز بود. دمای هوای پکن در زمستان به راحتی تا منفی 10 و در تابستان نیز بالای 35 درجه سانتی گراد می رسد.

غذا در پکن

اگر به دنبال غذای سنتی چینی هستید، می توانید به رستوران Yinhehua Vegetarian واقع در ناحیه دانگ چنگ و رستوران The Tea Street واقع در ناحیه ژوآن وو بروید.

در پکن می توانید انواع و اقسام غذاهای چینی را امتحان کنید. برخی از بهترین رستوران های این شهر عبارتند از: Sichuan،Hunan،Guangzhou،Tibet،Yunnan و Xinjiang.

شانگهای