تور پکن

Tours

تور پکن ویژه آبان 99 (7شب)

آبان 99 آبان 99

شروع قیمت :,6420000تومان,635 دلار

مدت اقامت :,7 شب و 8 روز ،

Mahan Air

درباره پکن

تاریخچه شهر پکن

نام پکن از گذشته تا به امروز چندین بار تغییر کرده است. نام اصلی این شهر پیکین است و در غرب به آن بیجینگ (Bijing) گفته می شود. پسوند jing در این کلمه پسوندی است که در تمام اسامی پایتخت های چین از گذشته تا به امروز به کار برده شده است. به عبارت دیگر این پسوند بیانگر پایتخت بودن شهر است.

پکن چند قرن پس از میلاد به شکل چند شهر کوچک بود که نزدیک به هم قرار داشتند. در زمان فرمانروایی سلسله خیان لیائو این ناحیه به یک شهر مستقل تبدیل شده و به عنوان پایتخت جنوبی انتخاب شد.

پس از حمله مغول ها، کوبلای خان به عنوان امپراتور چین بر تخت نشست و پکن را به عنوان پایتخت امپراتوری خود انتخاب کرد؛ بنابراین پکن به موقعیت ممتازی دست پیدا کرد.

درسال 1949 در زمان فرمانروایی مائوئیست ها، چندین بار در طی چند قرن اعلام شد که پایتخت همان شهر پکن است و تغییر نخواهد کرد.

پکن

جمعیت شناسی

پکن از لحاظ تراکم جمعیت بیست و ششمین شهر دنیا و چهارمین شهر چین محسوب می شود. 96 درصد جمعیت چین، نژاد هوان ها هستند. نژاد های هوئی و مانچو هر کدام 2 درصد از جمعیت پکن را تشکیل می دهند. 3/0 درصد جمعیت پکن، نژاد مغول ها هستند.

حمل و نقل در پکن

همان طور که گفتیم پکن یکی از شهرهای پرجمعیت در دنیاست؛ بنابراین باید سیستم حمل و نقل در این شهر به گونه ای باشد که برای این تعداد جمعیت مناسب باشد. به طور کلی می توان گفت که برای سهولت حمل ونقل در پکن، چند خط BRT و چند خط ریلی و... احداث شده است.

یکی از آسان ترین راه های حمل و نقل در پکن، استفاده از اتوبوس است و اغلب چینی ها ترجیح می دهند از اتوبوس برای حمل و نقل استفاده کنند.

یکی دیگر از امکانات حمل ونقل در پکن، قطارهای سریع السیر است که معمولا برای سفر از پکن به شانگهای از این قطارها استفاده می شود. اگر می خواهید سفر آسان تری داشته باشید، می توانید از قطارهای VIP استفاده کنید. علاوه بر این، شما می توانید از قطارهای معمولی برای حمل و نقل استفاده کنید.

اگر حوصله شلوغی مترو اتوبوس را ندارید، پیشنهاد می کنیم از تاکسی های پکن برای حمل و نقل استفاده کنید.

یکی دیگر از امکانات حمل و نقل در پکن، استفاده از هواپیما است. پکن دارای 6 فرودگاه است که بزرگ ترین فرودگاه آن، فرودگاه بین المللی پکن است. اغلب پروازهای داخلی و بین المللی پکن از طریق این فرودگاه انجام می شود. 5 فرودگاه دیگر پکن بیشتر در زمینه نظامی کاربرد دارند.

پکن

غذا های پکن

از آن جا که چینی ها به خوردن غذاهای عجیب معروف هسنتند، اغلب گردشگران تور پکن تمایل دارند در سفر خود به پکن، غذاهای چینی را امتحان کنند. از جمله محبوب ترین غذاهای چینی می توان به کباب اردک، کوفته چینی، سیب زمینی گانگو و... اشاره کرد. پیشنهاد می کنیم در سفر به پکن، حتما به رستوران های آن سری بزنید و از غذاهای خوشمزه و جالب آن امتحان کنید.

پکن

آب و هوای پکن و بهترین فصل برای بازدید از آن

بهترین زمان بازدید از پکن بهار (آوریل تا می) است که در این فصل نور آفتاب و گرما شدید نیست. علاوه بر این، پاییز (سپتامبر تا اکتبر) نیز فصل مناسبی برای بازدید از این شهر است که در این فصل آب و هوا گرم و خشک است.

در فصل تابستان (ژوئن تا آگوست) دمای هوا به بالای 30 درجه سانتی گراد نیز می رسد که گرمای سوزان در این فصل باعث می شود که بازدید از پکن در این فصل کمی سخت شود. درفصل زمستان (نوامبر تا مارس) نیز کاهش شدید دمای هوا و وزش بادهای تند باعث می شود که سفر به پکن و بازدید از آن برای گردشگران سخت شود.

پکن

سخن پایانی

اگر قصد سفر به پکن(چین)را دارید می توانید سری به قسمت تور پکن(چین) زده از شرایط سفر به این شهر فوق العاده اطلاع پیدا کنید.