تور هند

Tours

سفر به هندوستان با تور هند

تور هند یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین تورهای مسافرتی ایرانیان به شمار می رود. به همین جهت قصد داریم؛ تا در ادامه این مطلب ضمن اشاره به بررسی نکاتی اعم از؛ مزایای سفر با تور هند، قیمت بلیط برای تور هند در زمان های مختلف سال، قیمت هتل در تور هند و... را یک به یک مورد بررسی قرار دهیم.

هند از جمله کشورهای پهناور و در عین حال مملو از فرهنگ غنی آسیایی است که با توجه به تاریخ کهن و تنوع بی نظیر قومیت های مختلف در این کشور، بسیاری از افراد هند را بعنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند.

پرجمعیت ترین کشور جهان با ملیت و سنن متنوع، مقصد مناسبی برای آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم افراد مختلف دنیاست. به همین دلیل؛ سال هاست که این کشور پهناور، مورد توجه علاقه مندان به کشورهای آسیایی و فرهنگ بومی است.

تور هند

چرا تور هند بهترین گزینه سفر به هند است؟

سفر با تور هند یکی از مناسب ترین و به صرفه ترین راه ها برای بازدید از این کشور است. چرا که علاوه بر مناسب بودن قیمت تور هند به لحاظ اقتصادی، ویزای آن نیز به صورت انفردای صادر نخواهد شد؛ بنابراین افراد ملزم به تهیه تور هند می باشند.

قیمت بلیط برای تور هند بسته به نوع بلیط و مکان اقامت شما و همچنین نوسانات قیمت ارز متغیر است. معمولا به علت تغییرات شرایط آب و هوایی، زمان مناسب سفر به هند وابسته به شهر و مقصد متفاوت است.

برای سفر به تور هند های سیزن و لو سیزن

چنانچه؛ در فصل های، های سیزن یعنی در بازه زمانی مهر تا اوایل فروردین که شرایط آب و هوایی هند بسیار مناسب است با تور هند به این کشور سفر کنید، با جمعیت کثیری از گردشگران و همچنین مراسمات متنوع مختص ایام و فرهنگ های مختلف روبه رو خواهید شد.

از طرفی نیز؛ به هنگام سفر با تور هند در فصل لو سیزن، یعنی در بازه ی زمانی بهار و تابستان که از تعداد جمعیت گردشگران کاسته شده و گرمای هوا نیز در اغلب نقاط هند به شدت طاقت فرساست، لازم است نکات ضروری را به لحاظ آب و هوایی در نظر داشته باشید.

قیمت هتل در تور هند نیز بسته به مکان اقامت شما، نزدیک به مرکز شهر و یا دورتر از آن متغیر است. اما به طور کلی می توان گفت؛ بهتر است برای اقامت چند روزه ی خود در هند، حتما هتل های 5 ستاره را انتخاب کنید.

هتل های سه ستاره یا کمتر از وضعیت بهداشتی و رفاهی مناسبی برخودار نیستند. لازم به ذکر است که؛ بسته به زمان سفر شما در فصل های های سیزن و لو سیزن، هزینه اقامت در هند تغییر چشمگیری را شامل نمی شود.

دریافت ویزا برای سفر به هندوستان

همانطور که احتمالاً نیز می دانید؛ سفر با تور هند نیازمند اخذ روادید می باشد. جهت اخد ویزای هند بایستی حتماً به صورت گروهی اقدام کنید. در مدت زمان کوتاهی پس از ارائه مدارک مربوطه، ویزای الکترونیکی شما صادر شده و می توانید در ظرف 30 روز اعتبار، سفر با تور هند را تجربه کنید.

معمولا توصیه می شود حدود 1 ماه یا نهایتاً 15 روز پیش از آغاز سفر، برای خرید تور هند اقدامات لازم را انجام دهید. بهتر است قبل از سفر، حتما از آخرین شرایط جوی و همچنین اطلاعات ضروری شهر محل اقامت خود مطلع شوید.

هزینه های اقامت در هند بسته به میزان هزینه، نوع هتل، رفت و آمدهای درون شهری، گشت و گذار، خوراک و... متغیر است. توصیه می شود حتما پیش از سفر، بخشی از پول خود را به روپیه و یا دلار تبدیل کنید.

به طور کلی تور هند و گردش های گروهی، انتخاب بسیار مناسبی برای سفر به این کشور است. چنانچه برای اولین بار به هند سفر می کنید، پیشنهاد می کنیم حتما با تور هند به مکان های مختلف این کشور سفر کرده تا از امکانات و خدمات متنوع آن نیز بهره مند شوید.