تور عمان

Tours

عمان

با کشور عمان آشنا شوید

عمان، کشوری است که گردشگری در آن رو به توسعه است و مسافران بسیاری از کشورهای مختلف برای دیدن زیبایی های طبیعی و تاریخی، این کشور را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. در این مطلب سعی کرده ایم کمی بیشتر شما را با این کشور آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

درباره عمان

عمان کشوری است در شرق شبه جزیره عربستان, بخشی از این کشور در منطقه ای شنی، بدون درخت و عمدتا بی آب قرار گرفته اما نواحی داخلی و نزدیک به ساحل این کشور بسیار سرسبز و حاصلخیزند.

پایتخت عمان شهر مسقط است که در امتداد ساحل شمالی این کشور قرار داشته و با چشم اندازی زیبا به سمت دریای عمان یکی از توریستی ترین مناطق عمان محسوب می شود.

همسایه های این کشور یمن، امارات، عربستان بوده و با ایران هم از طریق دریا هم مرز است. بیشتر جمعیت عمان عرب هستند ولی مهاجران زیادی از اقوام مختلف مانند بلوچها، هندوها، پاکستانی ها و ... را هم در این کشور می توان دید. زبان رسمی این کشور زبان عربی است و اکثریت قریب به اتفاق مردم عمان مسلمان هستند.

اغلب جمعیت عمان در شهرها زندگی می کنند و بیش از 75 درصد جمعیت این کشور شهر نشینند.

نرخ تولد در این کشور بالا و نرخ مرگ و میر نسبتا پایین است و امید به زندگی هم به صورت میانگین 75 سال است.

بیش از 4 میلیون و 500 هزار نفر در این کشور زندگی می کنند و واحد پول عمان هم ریال عمانی است.

عمان

آب و هوا و بهترین زمان سفر

در بخشهای داخلی کشور عمان آب و هوا گرم و خشک و در امتداد سواحل گرم و مرطوب است. در تابستانها در شهر مسقط و سایر نواحی ساحلی دمای هوا به 43 درجه سانتیگراد می رسد ولی زمستانها هوا معتدل است. ماه ژوئن گرمترین ماه سال در عمان محسوب می شود.

فصل زمستان و ماههای دسامبر تا مارس شاید بهترین زمان سفر به عمان از نظر آب و هوایی باشد.

میانگین بارندگی هم در این کشور حداقل بوده و به صورت میانگین سالانه 100 میلی متر است.

عمان

اقتصاد

علاوه بر درآمدهای نفتی، کشاورزی هم در اقتصاد عمان اهمیت زیادی دارد و خرما، موز، انبه، نارگیل، خربزه، گندم و ... مهمترین محصولات زراعی این کشور هستند. پرورش گاو، گوسفند، بز و البته شتر هم در عمان وجود دارد.

ماهیگیری هم در این کشور اهمیت بسیاری داشته و برای رونق این بخش از طریق توسعه زیرساختها تلاشهای خوبی صورت گرفته است.

گردشگری هم یکی از بخشهایی است که برای رونق و توسعه آن تلاشهایی در این کشور صورت گرفته و توجه ویژه ای به آن می شود.

عمان

فرهنگ و عادات غذایی

عمان جامعه ای قبیله ی است، آداب و رسوم و سنتهای اسلامی هم در این کشور کاملا پابرجاست. مردم عمان مردمی مهربان و مهمان نواز هستند و استقبال خوبی از گردشگران دارند.

منبت کاری روی چوب و صنعت جواهرات و نقره از جمله صنایع دستی و آثار هنری این کشور محسوب می شوند.

موسسات فرهنگی مختلفی مانند موزه عمان با نمایشگاههای مختلف اسلامی و موزه تاریخ طبیعی، موزه کودکان و ... در این کشور وجود دارد.

در زمینه ورزشی هم مسابقات شترسواری در این کشور از محبوبیت بالایی برخوردار است، اسب سواری هم محبوبیت زیادی در عمان دارد و فوتبال و راگبی هم از دیگر ورزشهای محبوب این کشور محسوب می شوند.

در زمینه عادات غذایی هم وعده های غذایی مردم این کشور بیشتر شامل برنج و ماهی و مرغ می شود. خوردن خرما با قهوه و گاهی اوقات چای هم از دیگر عادات غذایی مردم عمان است.

شوا، مجبوس، نان عمانی، مشوی، حلوا، انواع خرما و ... مهمترین غذاهای این کشور محسوب می شوند.

عمان

مهمترین جاذبه های گردشگری

شهر دیدنی مسقط پایتخت عمان، جزیره زیبای مصیره با تلفیقی از جاذبه های تاریخی و طبیعی، شهر بهلا، جبل اخدار، ماسه های وحیبا، فلات موساندام و ... از مهمترین جاذبه های کشور عمان محسوب می شوند که در بخش گردشگری می توانید بیشتر در مورد آنها و سفر به عمان بخوانید.