تور دهلی+آگرا+جبپور

Tours

تور دهلی+آگرا+جیپور ویژه آبان (7شب)

11شهریور 99 31 شهریور99

شروع قیمت :,9390000

مدت اقامت :,7 شب و 8 روز ،

Mahan Air

با سه شهر توریستی هندوستان بیشتر آشنا شوید

هندوستان با جاذبه های طبیعی, اماکن تاریخی و ویژگیهای فرهنگی منحصر به فردش همواره یکی از کشورهای مورد علاقه گردشگران در سراسر دنیا بوده است.

دهلی, آگرا و جیپور مثلث طلایی و سه شهر مهم توریستی کشور هند محسوب می شوند که در این مطلب سعی کرده ایم شما را کمی بیشتر با دیدنی های آنها آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

دهلی

دهلی, پایتخت زیبای هندوستان, شهری قدیمی و دیدنی است. بیش از 18 میلیون نفر در این شهر زیبای کشور هند سکونت دارند و سالانه میلیونها گردشگر برای دیدن دهلی به هندوستان سفر می کنند.

برخی از مهمترین جاذبه های گردشگری دهلی را در زیر معرفی کرده ایم.

قلعه سرخ دهلی

زیباترین جاذبه گردشگری دهلی پایتخت هند قلعه سرخ یا لال قلعه است.

این قلعه در 1648 توسط شاه جهان ساخته شده است. این کاخ دیواره هایی از سنگهای سرخ دارد و دیدن نورپردازی آن در شب همراه با موسیقی مخصوص می تواند یکی از تجربه های منحصر به فرد شما در سفر باشد.

قلعه سرخ دهلی ، مانیا پرواز رویایی

قطب منار

بلندترین برج آجری جهان نمونه ای است شگفت انگیز و بی نظیر از معماری اولیه هندو_اسلامی که دیدن آن را در سفر به دهلی نباید از دست داد. این برج که 73 متر ارتفاع دارد در 1193 ساخته شده و یکی از دیدنی ترین جاذبه های دهلی محسوب می شود.

قطب منار 5 طبقه دارد که روی دیوار هر طبقه کتیبه هایی هست که روی آنها آیاتی از قرآن به زیبایی هر چه تمام تر نوشته شده است.

قطب منار، مانیا پرواز رویایی

آرامگاه همایون

یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر دهلی که اولین باغ ایرانی ساخته شده در شبه قاره هند محسوب می شود آرامگاه همایون است. این بنا در سال 1570 ساخته شده و پیکر دومین پادشاه سلسله گورکانیان هند, نصیر الدین همایون را در خود جای داده است. الهام بخش ساخت این بنا تاج محل بوده و این مقبره در میان باغهایی زیبا و دیدنی قرار گرفته است.

آرامگاه همایون ، مانیا پرواز رویایی

مسجد جامع دهلی

مسجد جامع دهلی یکی دیگر از جاذبه های شگفت انگیز و بی نظیر این شهر است. این مسجد زیبا و دیدنی به دستور شاه جهان پنجمین پادشاه سلسله گورکانی ساخته شده است. ساخت این بنا 12 سال طول کشیده و در سال 1656 به اتمام رسیده است. مسجد جامع دهلی یکی از مراکز مهم مسلمانان در هند به شمار می رود و درسفر به دهلی دیدن این مسجد زیبا را با معماری باشکوهش نباید از دست داد.

مسجد جامع دهلی ، مانیا پرواز رویایی

دروازه هند

بنای یادبود ملی هند که برای یادآوری سربازان هند در ارتش بریتانیا که بیشتر در طول جنگ جهانی اول جان خود را از دست دادند ساخته شده است. نام این 90 هزار سرباز بر روی دیوارهای این بنا حک شده است.

دروازه هند یکی از جاذبه های مهم شهر دهلی محسوب می شود و سالانه میلیونها گردشگر از سراسر دنیا از این بنا بازدید می کنند.

دروازه هند ، مانیا پرواز رویایی

معبد لوتوس, معبد آکشاردام, مقبره گاندی, باغهای لودی, لال کوت و ... از دیگر جاذبه های مهم و دیدنی شهر دهلی هستند.

آگرا

آگرا, شهریست زیبا و دیدنی در کنار رودخانه یامونا که بیشتر شهرت خود را از تاج محل گرفته و تاج محل زیبا و بی نظیر در کنار بسیاری جاذبه های تاریخی دیگر آگرا را به یکی از مقاصد محبوب گردشگران در هند تبدیل کرده است. با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با جاذبه های این شهر زیبای کشور هند آشنا شویم.

تاج محل

آرامگاهی که شاه جهان برای همسر ایرانی اش ممتاز محل ساخته است در حال حاضر از مهمترین بناهای تاریخی و مقصد گردشگران بسیاری در دنیا محسوب می شود. خیلی ها تنها برای دیدن این سازه به هند سفر می کنند.

معمار این بنای باشکوه و بی نظیر احمد لاهوری بوده و این سازه ترکیبی از معماری ایرانی اسلامی و گورکانی است.

کمتر کسی است که با حضور در این مکان که یکی از عجایب هفتگانه جدید جهان محسوب می شود از شکوه و عظمت و معماری منحصر به فردش شگفت زده نشود.

با حضور در تاج محل انگار می توانید روایت عاشقانه ای را که این محل براساس آن ساخته شده را با همه زیبایی اش حس کنید.

این بنا که تماما از مرمر ساخته شده و با سنگهای قیمتی و گلهای تزیینی و ... مزین شده است در شهر آگرا و در باغی 70 هکتاری واقع شده و سالانه مورد بازدید بیش از 8 میلیون از گردشگران در دنیا قرار میگیرد.

ساخت تاج محل از سال 1631 آغاز شده و با کار حدود 20 هزار کارگر درسال 1648 به پایان رسیده است. بهترین زمان بازدید از این بنا زمان طلوع یا غروب آفتاب است که تغییر در نورپردازی فضایی بسیار باشکوه را درتاج محل ایجاد می کند.

قلعه آگرا  ، مانیا پرواز رویایی

قلعه آگرا

این قلعه هم یکی از محبوب ترین مکانهای گردشگری هند است. این قلعه در شهر آگرا و درشمال تاج محل قرار گرفته و وجود اشعاری به زبان فارسی در آن از نکات جالب توجه برای ما ایرانیان است. قلعه آگرا درسال 1565 ساخته شده و به دلیل معماری و طراحی پیشرفته اهمیت بسیار زیادی دارد.

قلعه آگرا  ، مانیا پرواز رویایی

مقبره اعتمادالدوله

آرامگاه میرزا قیاس الدین بیگ کاسبی وزیر ایرانی تبار جهانگیر پادشاه گورکانی که توسط دخترش ملکه نور جهان در میان باغی ایرانی ساخته شده یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های شهر آگراست. بازدید از این بنای زیبا و مسحورکننده را که در کنار رودخانه یامونا ساخته شده در سفر به آگرا فراموش نکنید.

باغ مهتاب

باغی دیدنی در کنار تاج محل که مشرف به رودخانه یاموناست. باغ مهتاب یکی از جاذبه هایی است که در سفر به آگرا نباید از دست داد به ویژه در شبهای مهتابی که تصویر این باغ بسیار زیبا و حیرت انگیز است.

بازار کیناری, روستای کورای, مسجد مطیع, فاتح پور سیکری, حیات وحش SOS و ... از دیگر جاذبه های شهر زیبا و دیدنی آگرا هستند.

جیپور

جیپور یکی از شهرهای پرجنب و جوش و مهم کشور هند محسوب می شود که به شهر صورتی معروف است. این شهر مرکز ایالت راجستان هند است و به ویژه با قلعه ها و کاخهای باشکوه و زیبایش توانسته توجه گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جلب کند. در زیر برخی از مهمترین جاذبه های این شهر زیبای کشور هند ر معرفی کرده ایم.

قصر هوامحل

سازه ای 5 طبقه و صورتی رنگ در قلب جیپور که یکی از محبوب ترین جاذبه های کشور هند است. این قصر به کاخ باد هم معروف بوده و مکانی است که زنان سلطنتی می توانستند در حالی که از دید پنهان بودند خیابانها را تماشا کنند. این کاخ دارای 953 پنجره با طراحی بسیار جالب است و به عنوان نمونه عالی از معماری در نظر گرفته می شود.

قصر هوامحل ، مانیا پرواز رویایی

کاخ شهر

مجموعه ای بسیار زیبا از باغها, کاخ ها و ساختمانها که ابتدا در قرن 18 توسط مهاراجه ساوای جای سینگ ساخته شده و سپس در دوره های مختلف ساختمانهای دیگری به آن افزوده شده است. این مجموعه از دو کاخ اصلی, مبارک محل و چاندرا محل تشکیل شده و یکی از جاذبه های مهم و دیدنی شهر جیپور است.

کاخ شهر ، مانیا پرواز رویایی

رصدخانه جانتار مانتار

این رصدخانه که در نزدیکی کاخ شهر واقع شده یکی از جاذبه های دیدنی و متفاوت شهر جیپور محسوب می شود. ساخت این رصدخانه در سال 1728 آغاز شده و نام آن در زبان سانسکریت به معنای ابزار محاسبه است.

در این رصدخانه انواع وسایل ستاره شناسی و محاسباتی را در اندازه های بسیار بزرگ می توان دید که به ویژه برای علاقه مندان به نجوم بسیار جذاب است.

قلعه آمبر

یکی از دیدنی ترین جاذبه های ایالت راجستان هند قلعه شگفت انگیز آمبر است. این قلعه بر روی تپه آراوالی واقع شده و با معماری باشکوه و بی نظیرش یکی از جاذبه های مهم شهر جیپور محسوب می شود. شما می توانید برای رفتن به این قلعه سوار بر فیل ها شوید که خود یکی از جاذبه های این قلعه است.

قلعه آمبر ، مانیا پرواز رویایی

موزه آلبرت هال, جال محل, قلعه جاگار, الفنتستیک, باغ وحش جیپور و .... از دیگر دیدنی های شهر زیبای جیپور هستند.

سخن پایانی

اگر قصد سفر به شهر زیبای دهلی را دارید میتوانید سری به قسمت تور هندوستان بزنید تا از آخرین تورهای این شهر بهرمند شوید.