تور دبی

Tours

آفر تور دبی 4 شب نوروز 1400 (ماهان)

4 فروردین 1400 8 فروردین 1400

شروع قیمت :,14550000

مدت اقامت :,4 شب و 5 روز ،

Mahan Air

تور دبی 4 شب ویژه نوروز 1400 (ماهان)

از 28 اسفند 99 تا 14 فروردین 1400

شروع قیمت :,15480000تومان

مدت اقامت :,4 شب و 5 روز ،

Mahan Air

دبی

کشور : امارات متحده عربی

پایتخت : ابوظبی

بزرگترین شهر : دبی

زبان : عربی

صادرات اصلی : گاز طبیعی و نفت خام

مساحت : حدود 836000 کیلومتر مربع

پول رایج : درهم اماراتی

مذهب : اسلام

تاریخچه ی دبی

دبی شهری است که در امارات متحده عربی واقع شده است و بیشترین جمعیت را در امارات به خود اختصاص داده . این شهر به خاطر خرید های لوکس و معماری اولترا مدرن معروف است.

در نخستین روزهای آغاز به کار ، دبی دائماً با ابوظبی اختلاف داشت. در سال 1947 ، اختلافات مرزی بین دبی و ابوظبی در مورد بخش شمالی مرزهای مشترک آنها به جنگ افزایش یافت. داوری توسط انگلیسی ها منجر به پایان یافتن خصومت ها شد .

علی رغم کمبود روغن ، حاکم دبی از سال 1958 ، شیخ رشید بن سعید آل مکتوم ، از درآمد حاصل از فعالیت های تجاری برای ساخت زیرساخت ها استفاده کرد. شرکت های خصوصی برای ساخت و بهره برداری از زیرساخت ها ، از جمله برق ، خدمات تلفنی و هر دو بنادر و اپراتورهای فرودگاه ایجاد شده اند. فرودگاهی از نوع (باند فرودگاه ساخته شده از آپارتمانهای نمکی) در دهه 50 در دبی تأسیس شد و در سال 1959 اولین هتل امارات ، هتل ایرلاینز ساخته شد.

پس از سالها اکتشاف به دنبال یافتن یافته های بزرگ در همسایگان ابوظبی ، سرانجام نفت در سال 1966 در آبهای سرزمینی خارج از دبی کشف شد ، البته به مقادیر بسیار کمتری . بین سالهای 1968 و 1975 جمعیت این شهر بیش از 300٪ افزایش یافت .

در دهه 1970 ، دبی همچنان از درآمد حاصل از نفت و تجارت به رشد خود ادامه داد . هنگامی که این شهر شاهد هجوم مهاجران گریخته از جنگ داخلی لبنان بود ، اختلافات مرزی بین امارات حتی پس از تشکیل امارات ادامه یافت. تنها در سال 1979 بود که یک سازش رسمی حاصل شد که به اختلافات پایان داد. بندر جبل علی در سال 1985 تأسیس شد تا شرکت های خارجی واردات بدون محدودیت کار و سرمایه صادراتی را برای شرکت های خارجی فراهم کند .

دبی

فرودگاه بین اللمللی دبی

فرودگاه دبی و صنعت حمل و نقل هوایی نیز به رشد خود ادامه دادند . فرودگاه بین المللی ، قطب اصلی امارات ، در خدمت شهر دبی و دیگر امارات در این کشور است. این فرودگاه با ترافیک مسافر و شلوغ ترین فرودگاه جهان بین المللی ، سومین فرودگاه شلوغ در جهان است. علاوه بر اینکه یک مرکز مهم ترافیک مسافر است ، این فرودگاه ششمین فرودگاه شلوغ باری جهان است که 2.37 میلیون تن بار را در سال 2014 تحویل داده است . هواپیمایی ملی امارت ، هواپیمایی دبی است. از سال 2018 ، این مرکز بین المللی در بیش از 70 کشورجهان در شش قاره خدمت کرده است. فرودگاه بین اللمللی دبی دارای 3 ترمینال که ترمینال 1 و 2 برای پرواز شرکت های ایرانی و ترمینال 3 برای پرواز های هواپیمایی امارات صورت میگیرد .

فرودگاه بین اللمللی دبی

مترو

مترو دبی از دو خط (خط قرمز و خط سبز) تشکیل شده است که در مناطق مالی و مسکونی شهر طی می شود . مترو در سپتامبر 2009 افتتاح شد.

خط قرمز که دارای 29 ایستگاه (4 زیرزمینی ، 24 ارتفاعی و 1 در سطح زمین) از ایستگاه راشدیه به امارات است.

ایستگاه جبل علی خط اصلی ستون فقرات است . خط سبز دارای 20 ایستگاه (8 زیرزمینی ، 12 ارتفاعی) است .. یک خط آبی و بنفش نیز برنامه ریزی شده است که قرار است در آوریل 2020 باز شود . مترو دبی اولین شبکه قطار شهری در شبه جزیره عربستان است . قطار ها به صورت خودکار و بدون راننده است .

مترو دبی

فرهنگ

فرهنگ امارات عمدتا حول فرهنگ سنتی عرب چرخیده است .

تاثیر فرهنگ عربی و اسلامی بر معماری ، موسیقی ، لباس ، غذاها و سبک زندگی آن بسیار برجسته است .

از سال 2006 آخر هفته برای مسلمانان جمعه و شنبه و برای غربی ها شنبه و یکشنبه است.

اثر فرهنگی این شهر با ورود سایر اقوام و اتباع دیگر تغییر یافت .

با وجود اینکه حجاب در امارات متحده ی عربی اجباری نیست ولی زنان مسلمان اهل این کشور مجبورهستند به صورت خود، پوشیه ببندند و لباس های بلند و تیره بر تن کنند . وزنانی که از تحصیلات خوبی برخوردار باشند به طور راحت تر و آزادانه تری رفتار میکنند ولی آنهایی که از تحصیلات عالی برخوردار نیستند راه دیگری ندارند جز مطیع همسران چند زنه باشند و از روسری یا نقاب (برقه) استفاده کنند .

لباس ملی مردان دبی ، دشداشه یا خاندوار و لباس زنان در اماکن عمومی عبای مشکی که مانند چادر عربی است می پوشند .

فرهنگ دبی

برج خلیفه

سال افتتاح این برج 2010 با ارتفاع 829.8 متر و ارتفاع سقف 828 متر است .

نام "خلیفه" توسط شیخ محمد بن راشد آل مکتوم به این برج داده شد .

این برج 828 متر ارتفاع، دارای 160 طبقه، بیش از هزار واحد آپارتمانی، 4 طبقه اداری، 4 استخر و یک کتابخانه است.

دبی

برج العرب

برج العرب مجلل ترین هتل خاورمیانه است که با 321 متر ارتفاع، می توان گفت یکی از بلند قامت ترین هتل های جهان محسوب می شود.

برج العرب تنها هتل هفت ستاره جهان است و لوکس ترین سوئیت های ممکن را در اختیار میهمانان ویژه خود برای یک اقامت بی همتا در سواحل طلایی دبی می گذارد. کوچکترین سوئیت هتل 169 متر مربع و بزرگترین آن 780 متر مربع است.

هفت طبقه از این هتل لوکس، در زیر دریا و به صورت آکواریوم می باشد. برج العرب دارای 60 طبقه است و معمار آن Atkins middle est می باشد.

شکل اختاری برج العرب با الهام گرفتن از بادبان کشتی ساخته شده و مهندسی خارق العاده ای برای ساخت این برج بکار گرفته شده است.

این برج زیبا به یک باند هلیکوپتر مجهز شده است که برای مدتی زمین تنیس بوده.

برج العرب دبی

اگر قصد سفر و بازدید از این شهر جذاب را دارید میتوانید با خرید تور از خدمات ویژه بهره‌مند شوید.

شهربازی Ferrari World

تنها شهربازی موضوعی فراری دنیاست، این شهربازی دارای سریع ترین ترن هوایی دنیا را دارد و تمام شکل و شمایل این شهربازی به شکل ماشین های فراری است.

یکی از بزرگترین شهربازی سرپوشیده ی دنیاست که با 200.000 متر مربع در جزیره یاس ابوظبی ساخته شد. ساخت این شهربازی در سال 2007 آغاز شد و بعد از 3 سال در سال 2010 افتتاح شد.

برای این شهربازی نزدیک به 12.370 تن فولاد بکار رفته است، یعنی دو برابر فولادی که برای ساخت برج ایفل استفاده شد.

شهربازی فرار ورلد دارای عنوان بهترین پارک موضوعی از سوی سازمان مینالاک، دارای بهترین پارک موضوعی خاورمیانه از سوی موسسه ورلد تراول اواردز است.

این شهربازی جذاب، دارای تفریحات خاص، سواری های متفاوت، رستوران، استراحتگاه، سالن تئاتر، نمایش سه بعدی، زمین بازی مخصوص کودکان

شهربازی فراری ورلد دبی