تور جام جهانی قطر 2022

🇧🇭 تور جام جهانی قطر 2022

تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر(دوحه)

با شروع سال 2022، طرفداران فوتبال بیش از هر زمان دیگری در تب و تاب بازی‌ های جام جهانی 2022 قطر هستند و برنامه‌ ریزی برای خرید بلیط و حضور در ورزشگاها برای دیدن این بازی ‌ها را از همین روزهای آغازین سال، شروع کرده‌اند. قطعا حال و هوای این جام جهانی برای ایرانیان متفاوت از دیگر دوره‌ هاست، زیرا این بار میزبان مسابقات جام جهانی یکی از کشورهای عربی خاورمیانه است که بسیار به کشورمان نزدیک است، همین مسئله باعث می‌ شود هموطنانی که عاشق فوتبال هستند راحت‌تر بتوانند به کشور میزبان سفر کنند. همچنین آژانس هواپیمایی مانیاپرواز رویایی با بسته‌ های جذاب تور جام جهانی قطر 2022 ، در کنار شماست تا خاطره لذت ‌بخشی را از این رقابت‌ها برای شما رقم بزند.

تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر دوحه

⚽️ قطر کوچکترین کشور میزبان جام جهانی

پس از 21 دوره از برگزاری رقابت ‌های جام جهانی ، برای اولین ‌بار این مسابقات جذاب و محبوب در خاورمیانه و در کشور قطر برگزار خواهد شد. این کشور برای دستیابی به میزبانی، رقبای خود یعنی کشورهای ژاپن، استرالیا، آمریکا و کره جنوبی که کاندیداهای میزبانی جام جهانی 2022 بودند را کنار زده و میزبانی را از آن خود کرده است.

پس از اعلام شروع مناقصه برای میزبانی جام جهانی 2018 و 2022 کشورهای مختلف درخواست‌ های خود را به فیفا ارسال کردند، در این میان پنج پیشنهاد توسط کشورهای استرالیا، قطر، ژاپن، آمریکا و کره جنوبی برای میزبانی رقابت ‌های 2022 ارسال شد، سپس دو کشور آمریکا و قطر به مرحله نهایی راه پیدا کرده و در نهایت قطر به عنوان گزینه نهایی و میزبان جام جهانی 2022 معرفی شد.

پس از معرفی کشور قطر به عنوان میزبان جام جهانی2022، برخی‌ ها عنوان کردند این کشور حق میزبانی را با تخلف بدست آورده و همچنین اتهامات فساد مالی نیز به قطر وارد کردند، اما درنهایت گزارشات داخلی فیفا این تخلفات را بیهوده و کذب اعلام کرد.

چندی بعد بازپرس ارشد مایکل جی. گارسیا، تحقیقات داخلی فیفا را زیر سوال برد و آن را حاوی تعداد زیادی نقایص و اشتباه دانست. از طرف دیگر نتیجه تحقیق درباره فساد و پولشویی مربوط به انتخاب پیشنهادهای میزبانان جام جهانی 2018 و 2022 نشان می ‌داد قطر از «عملیات سیاه» و تقلب برای رسیدن به میزبانی استفاده کرده است، اما با همه این مسائل، باز هم این کشور به عنوان میزبان جام جهانی، پذیرای بازیکنان و تماشاگران در سال 2022 خواهد بود.

اگر شما هم از علاقه‌مندان تماشای مسابقات جام جهانی هستید و دوست دارید در ایام برگزاری این مسابقات جهانی، در کشور میزبان باشید، استفاده از تور جام جهانی 2022 دوحه شرکت خدمات مسافرتی و جهانگردی مانیاپرواز رویایی ، تجربه‌ای بی‌نظیر برای شما خواهد بود .

🇧🇭 معرفی کشور قطر

قطر (دولة قطر- Dawlat Qatar) یکی از ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه است که مرز مشترک زمینی با شبه‌ جزیره عربستان و مرز آبی با کشورهای کویت، ایران، عراق، بحرین، عربستان و امارات دارد. پایتخت این کشور دوحه بوده و دین رسمی آن اسلام است. مردم قطر عرب زبان هستند و از زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم استفاده می‌ کنند.

این کشور از دوران باستان تحت فرمان شاهنشاهی ساسانی و پس از آن تحت حاکمیت کشورمان ایران بود، اما در سال ۱۸۷۱ دولت عثمانی آن را تصرف کرد، پس از جنگ جهانی اول قطر از تصرف دولت عثمانی درآمده و تحت حمایت دولت بریتانیا قرار گرفت.

این کشور از سده نوزدهم میلادی تا به امروز، توسط خاندان آل ثانی فرمانروایی می ‌شود و روابط باز سیاسی با تمامی کشورها دارد. امروزه بیشتر جمعیت قطر را مهاجران تشکیل می‌ دهند و درصد پایینی جمعیت بومی هستند. دولت قطر به علت رفتار غیر انسانی با کارگران بخصوص در سال ‌های بعد از معرفی این کشور به عنوان میزبان جام جهانی 2022قطر، بارها توسط سازمان‌های مدافع حقوق بشر مورد انتقاد قرار گرفته است.

معرفی کشور قطر

استقبال از جام جهانی با ورزشگاه‌های مدرن و جذاب

قطر از ثروت کلان خود استفاده کرده تا یک میزبانی باشکوه و بی نقص را برای مهمانان جام جهانی آماده نماید. این کشور در کنار بازسازی ورزشگاه‌‌های قدیمی، با ساخت هشت استادیوم مدرن و جذاب، خود را برای برگزاری جام جهانی 2022 آماده کرده است. شاید بسیاری از بازیکنان و طرفداران، نگران گرمای طاقت‌فرسای این کشور در هنگام برگزاری مسابقات باشند اما باید اشاره کنیم قطر در زمان برگزاری بازی‌ها، برای خنک نگه‌داشتن استادیوم‌هایش از فناوری‌های دوستدار محیط زیست استفاده خواهد کرد. پس از اتمام جام جهانی نیز بخشی از استادیوم‌ها(مانند صندلی‌ها) برای استفاده به کشورهای دیگر اهدا خواهد شد. همچنین با کوچک‌تر شدن اندازه و ظرفیت استادیوم‌ها، از آن‌ها به عنوان استادیوم‌های دائمی باشگاه‌های این کشور استفاده خواهد شد.

هشت استادیوم مدرن و جدید ساخته شده قطر عبارتند از: استادیوم بین‌المللی خلیفه، استادیوم الجنوب، استادیوم شهرک آموزش، استادیوم البیت، استادیوم الریان، استادیوم الثمامه، استادیوم رأس ابو عبود و استادیوم لوسیل.

استادیوم بین‌المللی خلیفه با ظرفیت 40,000 نفر

این استادیوم در شهر دوحه، پایتخت قطر قرار دارد و در می 2017 افتتاح شده است. استادیوم بین‌المللی خلیفه یکی از سازه‌های ساخته شده در سال 1976 است که برای میزبانی جام جهانی بازسازی و بهسازی شده است. این ورزشگاه میزبان مسابقات دور سوم پلی آف جام جهانی خواهد بود.

استادیوم بین‌المللی خلیفه قطر

استادیوم الجنوب با ظرفیت 40,000 نفر

استادیوم الجنوب در شهر وکره(20 کیلومتری شهر دوحه) قرار دارد و در تاریخ می 2019 افتتاح شده است. طراحی این استادیوم با الهام از عرشه قایق‌ های صید مروارید توسط زاها حدید طراح و معمار مشهور انجام شده و در آن از مصالحی مانند الوار چوبی هم استفاده شده است. استادیوم الجنوب میزبان مسابقات تا یک شانزدهم نهایی خواهد بود.

استادیوم الجنوب قطر

استادیوم شهرک آموزش با ظرفیت 40,000 نفر

این استادیوم در ژوئن 2020 و در جریان برگزاری مراسم مجازی برای پرسنل حوزه سلامت (مرتبط با شیوع کرونا) افتتاح شد، نام آن برگرفته از دانشگاه مشهور قطر است و ظاهر آن نیز به شکل الماس می‌ باشد که روزها زیر نور آفتاب می‌ درخشد و شب‌ها مانند لامپی روشن فضای اطراف را تحت تاثیر قرار می‌دهد. استادیوم شهرک آموزش میزبان مسابقات تا یک چهارم نهایی خواهد بود.

استادیوم شهرک آموزش قطر

استادیوم البیت با ظرفیت 60,000 نفر

استادیوم البیت در شهر الخور(۵۰ کیلومتری شمال دوحه) قرار دارد و میزبان مسابقات تا نیمه نهایی خواهد بود. برای رسیدن به این استادیوم به راحتی می‌توان از تاکسی یا اتوبوس استفاده کرد. ظاهر این ورزشگاه شبیه چادرهای مردمان صحرا‌نشین است و داخل آن دارای امکانات بی‌نظیری مانند بیمارستان، مرکز خرید، مراکز تفریحی و... می‌باشد.

استادیوم البیت قطر

استادیوم الریان با ظرفیت 40.000 نفر

این استادیوم در شهر الریان، یکی از سنتی‌ترین شهرهای قطر قرار دارد و در 18 دسامبر 2020 افتتاح شده است. استادیوم الریان در محل ورزشگاه قدیمی احمد بن علی ساخته شده است و میزبان مسابقات تا یک شانزدهم نهایی خواهد بود.

استادیوم الریان قطر

استادیوم الثمامه با ظرفیت 40,000 نفر

استادیوم الثمامه در فاصله 12 کیلومتری دوحه، پایتخت قطر قرار دارد و هنوز کار ساخت آن به اتمام نرسیده و در نتیجه افتتاح نشده است. در ساخت این استادیوم از چفیه (لباس مردان قطر) استفاده شده است و بعد از جام جهانی نیز تعدادی از صندلی‌های آن اهدا خواهد شد. استادیوم الثمامه میزبان مسابقات تا یک چهارم نهایی خواهد بود.

استادیوم الثمامه قطر

استادیوم رأس ابو عبود با ظرفیت 40,000 نفر

از نکات جالب و قابل توجه درباره این استادیوم، قابل انتقال بودن آن است، یعنی قطعات آن قابل جداسازی بوده و بعد از پایان جام جهانی، از یکدیگر جدا شده و در ساخت پروژه‌های دیگر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. استادیوم رأس ابو عبود در نزدیکی دوحه قرار دارد و مسابقات تا یک شانزدهم نهایی در آن برگزار خواهد شد. این استادیوم هنوز افتتاح نشده است.

استادیوم رأس ابو عبود قطر

استادیوم لوسیل با ظرفیت 80,000 نفر

استادیوم لوسیل (Lusail) را می‌توان بزرگترین ورزشگاه ساخته شده در قطر دانست که برای مسابقات افتتاحیه، اختتامیه و برخی دیگر از مسابقات این جام آماده شده است. این استادیوم در شهر تازه احداث شده لوسیل سیتی(در ۲۳ کیلومتری مرکز شهر دوحه) قرار دارد و هنوز افتتاح نشده است. کمپانی انگلیسی Foster + Partners با الهام از سنت دیرینه عربی ساخت کاسه، این استادیوم را طراحی کرده و بعد از جام جهانی این مکان زیبا تبدیل به مرکز تفریحی اقامتی خواهد شد.

استادیوم لوسیل قطر

🏆 تور جام جهانی 2022 قطر(دوحه) با آژانس هواپیمایی مانیاپرواز رویایی

اگر شما هم اهل فوتبال باشید قطعا می ‌دانید که هیجان‌ انگیزترین قسمت فوتبال، نشستن روی صندلی ورزشگاه و دیدن بازی ‌ها از نزدیک است. به‌خصوص اگر ماجرا مربوط به جام جهانی و مسابقات این جام بزرگ باشد این هیجان چند برابر خواهد شد.

تصور تشویق تیم مورد علاقه در کنار هزاران تماشاچی دیگر که از نقاط مختلف دنیا قدم به خاک میزبان گذاشته‌اند بسیار وسوسه‌انگیز است. شاید این تصور در جام ‌های قبل برای برخی ‌ها در حد یک رویا مانده است اما این‌بار شرکت خدمات مسافرتی جهانگردی مانیاپرواز رویایی با تورهای ویژه و پیشنهادات شگفت‌انگیز جام جهانی 2022 قطر در کنار شماست تا این رویا را یکبار برای همیشه برایتان به واقعیت تبدیل کند.

شما در کنار لذت تماشای مسابقات جام جهانی 2022 دوحه می ‌توانید از مناظر جذاب و مدرن و سواحل تماشایی این کشور ثروتمند نیز دیدن کنید و خاطرات خوشی را برای خود و عزیزانتان به ارمغان آورید. آژانس هواپیمایی مانیاپرواز رویایی از شما دعوت می ‌کند تا با استفاده از تورهای جام جهانی 2022 قطر ، دیدن این مقصد جذاب را از دست ندهید.

تور جام جهانی 2022 قطر(دوحه) با آژانس هواپیمایی مانیاپرواز رویایی

بهترین هتل های قطر

از آنجایی که جام جهانی 2022 در قطر انجام می شود، بهتر است اگر به دنبال تماشای بازی ها در این کشور هستید، حتما برخی از هتل های معروف این کشور را نیز بشناسید تا بتوانید پیش از ورود به قطر، هتل خود را رزرو کرده و از این بابت هیچ مشکلی نداشته باشید. در ادامه چند مورد از معروف ترین و بهترین هتل های قطر را به شما معرفی خواهیم کرد.

ST. Regis Doha هتل

اولین هتل با نام هتل اس تی رجیس شناخته می شود که جز هتل های 5 ستاره این شهر نیز به حساب می آید. سالن های اسپا و ماساژ مخصوص، حمام آفتاب، زمین تنیس و همچنین استخرهای بسیار زیبای این هتل جز ویژگی ها و مولفه های منحصر به فرد این هتل هستند. مورد بعدی که در خصوص این هتل می تواند در کنار دیگر ویژگی ها و امکانات آن در نظر گرفته شود، چشم انداز بسیار زیبا و جذابی است که دارد. چشم انداز زیبای این هتل سبب می شود مسافران از اقامت در آن لذت برده و بتوانند از دیدن سواحل زیبای قطر نهایت لذت را ببرند.

هتل ST. Regis Doha

Mondrian هتل

هتل بعدی که قصد معرفی آن را داریم با نام هتل موندریان شناخته می شود که یکی از بهترین هتل ها در کشور قطر برای اقامت است. شاید بد نباشید که بدانید هتل موندریان در واقع جز چند هتل لوکسی است که در خاورمیانه ساخته شده است و مراکز مخصوص و مجهز اسپا و ماساژ را دارد.

سالن رقص بزرگ، 24 طبقه بودن این هتل و همچنین استخری که بر روی پشت بام هتل احداث شده و آسانسوری که از طلای 24 عیار ساخته شده است، همگی جز ویژگی های منحصر به فرد هتل موندریان شناخته می شود. در 24 طبقه این هتل حدود 211 اتاق و 59 سوئیت قرار گرفته است.

Mondrian hotel Doha

قرعه کشی جام جهانی قطر 2022

قرعه کشی جام جهانی قطر روز جمعه 12 فروردین ماه ساعت 20:30 برگزار شد. محل این قرعه کشی در شهر دوحه بود و گروه بندی این قرعه کشی به صورت زیر اعلام شد :

گروه A : هلند، اکوادر، قطر و سنگال

گروه B : ایران، برنده پلی آف اروپایی، انگلیس و آمریکا

گروه C : لهستان، آرژانتین، مکزیک و عربستان

گروه D : برنده پلی آف بین قاره ای، تونس، فرانسه و دانمارک

گروه E : آلمان، برنده پلی آف بین قاره ای، ژاپن و اسپانیا

گروه F : کرواسی، بلژیک، مراکش و کانادا

گروه G : کامرون، برزیل، سوئیس و صربستان

گروه H : کره جنوبی، پرتقال، اروگوئه و غنا

نتایج قرعه کشی جام جهانی اعلام شد، حالا صعود کنندگان به جام جهانی نزدیک به هفت ماه فرصت دارند تا با آمادگی کافی به مصاف حریف خود بروند.

جدول قرعه کشی بازی کشورها در جام جهانی 2022 قطر

برگزاری جام جهانی قطر 2022 چه تاریخی است ؟

تاریخ برگزاری جام جهانی 2022 قطر در 21 نوامبر یا همان 30 آبان 1401 آغاز خواهد شده و تا 18 دسامبر یا همان 27 آذرماه ادامه خواهد داشت. در طی این مسابقات هر روزه شاهد 4 دیدار خواهید بود. این مسابقات به ترتیب اول تا چهارم در ساعت 13:30، 16:30، 19:30 و 22:30 برگزار می شود .

جدول زمانبندی بازیهای جام جهانی 2022 قطر

مجریان و میهمانان مراسم قرعه کشی چه کسانی بودند ؟

سامانتا جانسون و جرمین جناس مجریان این قرعه کشی بودند و نزدیک به دو هزار شرکت کننده در این قرعه کشی حضور داشتند. در مراسم قرعه کشی از 8 اسطوره مطرح دنیا دعوت شده بود. از جمله محبوب ترین آن ها می توان به تیم کیهیل از استرالیا، جی جی اوکوچا از نیجریه، لوتار ماتئوس از آلمان، علی دایی از ایران، رباح ماجر از الجزایر و بورا میلوتینوویچ از صربستان اشاره کرد.

رویارویی ایران و آمریکا در جام جهانی

همان طور که در بالا اشاره کردیم، ایران و آمریکا در لیست هم گروهی های یکدیگر قرار دارند. بنابراین نتایج این بازی و راندمان آن اهمیت بسیاری دارد. در حال حاضر تمرینات به سختی ادامه دارد و پیش بینی می شود که تیم ملی فوتبال کشور ما بتواند در این مسابقات نتایج مطلوبی را به دست بیاورد و بازی بسیار لذت بخشی را ارائه دهد. به طور کلی ایران از همگروهی های خود راضی است و امید می رود که بازی هیجان انگیزی را تجربه کنیم .

نظر مهدوی کیا در خصوص قرعه کشی

مهدوی کیا یکی از شرکت کنندگان قرعه کشی جام جهانی قطر 2022 بود. او پس از پایان مراسم اعلام کرد که قرعه کشی ایران در مقایسه با سایر تیم های آسیایی کیفیت بالاتری داشت. همچنین این فوتبالیست از حضور در قرعه کشی به عنوان یک ایرانی ابراز خوشحالی کرد.

 حضوز مهدی مهدوی کیا در قرعه کشی جام جهانی قطر 2022

علی دایی میهمان ویژه قرعه کشی

حضور در قرعه کشی جام جهانی قطر 2022 به عنوان میهمان ویژه یکی از افتخاراتی است که امسال نصیب علی دایی شد. همان طور که می دانید

علی دایی یکی از بهترین و عالی ترین گلزن های تاریخ تیم ملی است که چندین گل خاطره انگیز دارد.

 علی دایی در مراسم قرعه کشی جام جهانی 2022 قطر

نماد جام جهانی 2022 قطر چیست ؟

نزدیک به هشتاد ناظر وجود داشتند تا این مسابقات به بهترین شکل ممکن برگزار گردد. این لوگو به صورت سفید رنگ طراحی شده است و بر روی آن طرح هایی به رنگ قرمز دیده می شود. همچنین در بالای این لوگو برجستگی خاصی به چشم می خورد. بر اساس نظر برخی از افراد این لوگو تمامی فرهنگ و المان های کشور قطر را نشان می دهد.

 نماد  جام جهانی 2022 قطر

خلاصه ای در مورد حضور تیم ملی ایران در جام جهانی قطر

تیم ملی کشور ما هم که به‌عنوان تیم اول آسیا جواز حضور در این رقابت بزرگ را کسب کرد، با اقتدار و آمادگی کامل در این رقابت‌ها حاضر خواهد شد. تیم ملی ایران در گروه B این رقابت‌ها با انگلستان، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا که از بین تیم‌های اوکراین، ولز و اسکاتلند انتخاب خواهد شد، در دور گروهی رقابت می‌کند. حال که هیجانانگیزترین و پرطرفدارترین رویداد ورزشی جهان در سال ۲۰۲۲ در یکی از کشورهای همسایه ایران برگزار می‌شود، تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر می‌تواند به عنوان یک سفر هیجان‌انگیز و متفاوت، خاطره‌ای به‌یادماندنی را برای شما رقم بزند و این فرصت طلایی را به ایرانی‌ها و دیگر ساکنان خاورمیانه بدهد که از نزدیک نظاره‌گر رقابت ستاره‌های فوتبال جهان باشند. با ما همراه باشید تا جزییات بیشتری از ویژگیهای شگفت‌انگیز تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در اختیار شما بگذاریم .

 تیم ملی ایران در جام جهانی قطر 2022

صدرنشینی آسیا و صعود مقتدرانه به جام جهانی

تیم ملی کشورمان در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 با تیم‌های عراق، بحرین، هنگ کنگ و کامبوج هم‌گروه بود. در این رقابت‌ها تیم ملی ایران با نتیجه عالی 18 امتیاز از 8 بازی به مرحله بعدی راه یافت. در مرحله نهایی مسابقات انتخابی جام جهانی هم تیم ملی ایران در رقابت با تیم‌های کره جنوبی، امارات، لبنان، عراق و سوریه، نتایج غرورآفرینی را به دست آورد و در نهایت در تاریخ 7 بهمن ماه سال 1400 در ورزشگاه آزادی و با تک گل ستاره جوان تیم ملی ایران مهدی طارمی صعود زودهنگامش به جام جهانی 2022 را قطعی کرد تا ایران به عنوان تیم اول آسیا به جام جهانی 2022 قطر صعود کند .

 جدول صدرنشینی تیم ملی ایران در آسیا برای جام جهانی قطر

حال و هوای تیم ملی ایران در آستانه جام جهانی

هم‌گروهی ایران با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده پلی آف اروپا حواشی ورزشی و حتی سیاسی خاصی داشت. به پیش‌بینی هوش مصنوعی، تیم ملی ایران پتانسیل صعود به دور بعدی رقابت‌های جام جهانی را دارد. ایران تا به حال پنج بار در رقابت‌های جام جهانی شرکت داشته است و در تمام این دوره‌ها در مرحله گروهی از رقابت‌ها حذف شده است؛ اما با وجود نتایج خوب سال‌های اخیر تیم ایران در رقابت‌های منطقه‌ای، صعود مقتدرانه به جام جهانی 2022، بازیهای خیرهکننده در جام جهانی گذشته در مقابل ابرقدرت‌های فوتبال جهان و هم‌چنین وجود ستاره‌های جوان و تکنیکی در ترکیب تیم ملی فوتبال کشورمان امیدها برای کسب نتایج خوب افزایش یافته است. به گفته بازیکنان و مربی تیم ملی فوتبال ایران، ایران از قرعه کشی گروه خود راضی است و بازیکنان، کادر فنی و مسئولین ورزشی کشور تمام قدرت خود را برای کسب نتایج شایسته نام ایران در این رقابتها به کار میگیرند .

شهر و ورزشگاه میزبان تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲

همان‌طور که اشاره شد، میزبان جام جهانی 2022 کشور قطر است. قطر کشوری جزیره‌ای در خاورمیانه است که با ایران، بحرین و امارات مرز مشترک آبی و با عربستان مرز مشترک خاکی دارد. این کشور توریستی دارای آب‌وهوای گرم و بیابانی است. رقابت‌های جام جهانی در هشت ورزشگاه بزرگ و مجهز این کشور که در شهرهای الریان، دوحه و... برگزار خواهد شد. بازی‌های جام جهانی ۲۰۲۲ در تاریخ ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر، سال ۲۰۲۲ میلادی و مصادف با ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر سال ۱۴۰۱ شمسی برگزار خواهد شد. دیدارهای تیم ملی فوتبال کشورمان در گروه B با جزییات زیر برگزار خواهد شد.

* سی‌ام آبان ماه سال ۱۴۰۰ شمسی ساعت ۱۶:30 به وقت تهران، دیدار تیم ملی ایران با تیم انگلستان در ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه در دوحه قطر

* چهارم آذر ماه سال ۱۴۰۰ شمسی ساعت ۱۳:30 به وقت تهران، دیدار ایران و آمریکا در ورزشگاه احمد ابن علی شهر الریان قطر

* دیدار تیم ملی ایران و برنده پلی آف اروپا که از بین تیم‌های اوکراین، اسکاتلند و یا ولز انتخاب می‌شود، هشتم آذر ماه سال ۱۴۰۰ شمسی ساعت ۲۲:30 به وقت ایران در ورزشگاه الثماثه شهر دوحه قطر

ورزشگاههایی که میزبان تیم ملی ایران هستند

سه ورزشگاه خلیفه، الثماثه و احمد بن علی الریان به ترتیب در دیدار مقابل انگلیس، برنده پلی آف اروپا و آمریکا میزبان تیم ملی فوتبال کشورمان هستند. ورزشگاه‌های الخلیفه و الثماثه در دوحه و ورزشگاه احمد بن علی در شهر الریان قطر واقع شده‌اند؛ هر سه این ورزشگاه‌ها دارای ظرفیت چهل هزارنفری هستند. فدراسیون فوتبال قطر کوشیده است تا امکانات متفاوتی برای میزبانی جام جهانی در این استادیوم‌ها تعبیه شود از جمله اینکه ورزشگاه الخلیفه دارای سیستم خنک‌کننده برای بازیکنان و تماشاچیان است و ورزشگاه الثماثه هم امکانات پیشرفته‌ای مانند نمایشگرهای اختصاصی متصل به جایگاه تماشاچیان دارد. استادیوم الخلیفه به منظور میزبانی جام جهانی بازسازی و توسعه یافته است و استادیوم‌های الریان و الثماثه هم به قصد میزبانی این رویداد ورزشی مهم تأسیس شده‌اند. این استادیوم‌ها که در بازی‌های آسیایی و جام‌های داخلی قطر به بهره‌برداری رسیده‌اند، تجربه میزبانی تیم ملی ایران و تیم‌های باشگاهی کشورمان را هم داشته‌اند؛ بنابراین میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ نه تنها از نظر فاصله جغرافیایی و امکان حمایت بیشتر تماشاگران پرشور ایرانی بلکه از نظر آشنایی بازیکنان ملی‌پوش با فضای استادیوم‌ها به سود تیم ملی کشورمان است.

معرفی بهترین هتل‌ها برای تور جام جهانی ۲۰۲۲

از آنجایی که این بار میزبان جام جهانی از همسایگان نزدیک کشور ما ایران است، سفر با تور جام جهانی ۲۰۲۲ یکی از بهترین گزینه‌ها برای دیدن رقابت‌های هیجان‌انگیز جام جهانی، لذت بردن از جاذبه‌های توریستی محبوب قطر و اقامت در هتل‌های فوق لوکس این کشور ثروتمند است. دیدارهای ایران در استادیوم‌های خلیفه، الثماثة و الریان (احمد بن علی) که در شهرهای دوحه و الریان به عنوان بزرگ‌ترین شهرهای این کشور واقع شده‌اند، برگزار خواهد شد. در این بخش بعضی از هتل‌های محبوب و باکیفیت را برای اقامت در قطر در تور جام جهانی معرفی خواهیم کرد.

هتل موندریان دوحه ( Mondrian Doha Hotel )

هتل موندریان دوحه یکی از بهترین و معروف‌ترین هتل‌ها در کشور قطر است. این هتل لوکس خدمات ویژه و امکاناتی دارد که می‌تواند هر گردشگری را به وجد بیاورد. هتل موندریان از پارکینگ اختصاصی رایگان، خدمات ۲۴ ساعته، باشگاه بدنسازی، استخر، سونا و جکوزی، کافی شاپ و رستوران‌های متعدد و دسترسی به اینترنت وای‌ فای رایگان بهره‌مند می‌باشد. یکی از بهترین ویژگی‌های این هتل نزدیک بودن به دو استادیوم نادی الدحیل الریاضی و استادیوم لوسیل است. فاصله هتل موندریان دوحه به ترتیب با این دو استادیوم ۹ و ۱۰ کیلومتر می‌باشد. البته فاصله این هتل تا استادیوم‌های میزبان تیم ایران هم نسبتا مناسب است.

هتل شرایتون گرند دوحه ( Sheraton Grand Doha Resort )

این هتل یکی از لوکس‌ترین هتل‌های ۵ ستاره شهر دوحه واقع در کشور قطر است. هتل شرایتون گرند دوحه از امکانات رفاهی همچون رستوان با تنوع غذایی بالا و قیمت‌های مناسب، کافی‌شاپ روباز و سرپوشیده، تلویزیون اختصاصی کابلی و ماهواره‌ای، آسانسور برای راحتی مهمانان برخوردار است. هم‌چنین از امکانات خدماتی و رفاهی این هتل لوکس می‌توان به استخر و سونا اختصاصی، باشگاه بدنسازی، ساحل اختصاصی، خدمات ماساژ، ترانسفور فرودگاهی و مینی بار رایگان و... اشاره کرد. یکی از بهترین ویژگی‌های هتل شرایتون گرند موقعیت آن می‌باشد. این هتل به دلیل فاصله ۱۳ کیلومتری تا استادیوم بین‌المللی الخلیفه بسیار محبوب و پرطرفدار می‌باشد .

هتل فور سیزن دوحه ( Four Seasons Hotel Doha )

این هتل یکی از بهترین هتل‌های دوحه برای اقامت است. این هتل پنج ستاره از اینترنت پرسرعت وایرلس، سرویس اتاق، خودرو اجاره‌ای، خدمات لاندری، آرایشگاه و فروشگاه‌های تجاری برخوردار است. از خدمات رفاهی و تفریحی این هتل نیز می‌توان به سالن اسپا، کلاس‌های یوگا، بازی تنیس و اسکواش، استخرهای روباز و سرپوشیده، سالن زیبایی، باشگاه بدنسازی، ترانسفر فرودگاهی، خدمات ویژه معلولین و... اشاره کرد. فاصله این هتل تا استادیوم الخلیفه ۱۴ کیلومتر و تا بازار سوق واقف دوحه ۶ کیلومتر می‌باشد.

جاذبه‌های توریستی دوحه و الریان

طرفداران تیم ملی ایران که برای تشویق تیم ملی در رقابت‌های جام جهانی به قطر سفر می‌کنند، مطمئناً تمایل دارند که از جاذبه‌های توریستی این کشور زیبا هم دیدن کنند. قطر به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیا و هم‌چنین کشوری که رابط فرودگاهی بسیاری از پروازهای بین‌المللی است، سرمایه کلانی به بخش جاذبه های توریستی اختصاص داده است و جاذبه‌های توریستی منحصربه‌فرد فراوانی دارد. برخی از اماکن دیدنی شهرهای دوحه و الریان که میزبان تیم ملی فوتبال کشورمان هستند عبارت‌اند از :

1) گنبد آسپایر الریان

گنبد ورزشی متعلق به مجموعه ورزشی عالی که به گنبد آسپایر معروف است و در جنوب شهر الریان واقع شده است، بزرگ‌ترین قلعه داخلی قطر است. دیدن این قلعه ۵/۳ کیلومتری به نوبه خود می‌تواند تجربه‌ای منحصربه‌فرد و هیجان‌انگیز در سفر با تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشد.

2) ساحل عمومی دخان در الریان

این ساحل طلایی در ۷۵ کیلومتری غرب الریان واقع شده است. یک ساحل زیبا در کرانه آبی نیلگون خلیج‌فارس با شن‌های طلایی و امکانات بین‌المللی که می‌تواند بهترین گزینه برای یک استراحت فوق‌العاده در طول سفر با تور جام جهانی ۲۰۲۲ قطر باشد.

3) مروارید قطر

مروارید قطر جزیره ای مصنوعی در دوحه قطر است ‌که تمام آنچه از تجمل و ثروت را که می‌توانید تصور کنید در برمی‌گیرد. این جزیره زیبا و مجلل به انواع امکانات رفاهی و تفریحی فوق مدرن و لوکس مجهز شده است. اگر برای تشویق تیم ملی در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به این کشور سفر می‌کنید، حتماً از مروارید قطر دیدن کنید و مطمئن باشید که این مکان می‌تواند دیدگاه‌های شما را در رابطه با ثروت و تجمل دگرگون کند.

4) سافاری دوحه

در دوحه سافاری های معروفی برای کسب یک تجربه لذت‌بخش و متفاوت وجود دارند. می‌توانید به کاوش در دل بیابان بپردازید، شترسواری کنید و از طبیعت کویری دوحه نهایت لذت را ببرید.

5) بازار واقف دوحه

احتمالاً در حاشیه سفر به این کشور پرزرق‌وبرق آن‌هم برای تماشای دیدارهای جام جهانی، خرید سوغاتی و محصولات متفاوت قطر برای هر مسافری جالب‌توجه باشد. بازار واقف قطر از بازارهای بزرگ و بازسازی شده قطر است که علاوه بر فروشگاه‌های متعدد برای خرید انواع ادویه، صنایع‌دستی، لباس و... معماری چشم‌نواز و بی‌نظیری هم دارد.

6) چتربازی در آسمان دوحه

این همان تجربه‌ای است که یک طرفدار واقعی فوتبال که برای تشویق تیم ملی کشورش به قطر آمده نباید از آن محروم شود. هیجان چتربازی بر فراز آسمان یک جزیره کویری با جاذبه‌های دیدنی فراوان و چشم‌انداز بی نظیر از خلیج‌فارس، از بهترین و لذت‌بخش‌ترین تفریحاتی است که در سفر به دوحه قطر می‌توانید تجربه کنید .

محل اقامت تیم ملی فوتبال ایران

هتل الریان از هتل‌های مجلل و لوکس قطر است که برای میزبانی تیم ملی و استراحت اعضای تیم ملی کشورمان انتخاب شده است. این هتل تنها چهار دقیقه با باشگاه الریان فاصله دارد. هتل الریان با امکانت رفاهی همچون سالن ورزشی، باشگاه بدنسازی، استخرهای روباز و سرویس های بهداشتی تمیز با دکوراسیون زیبا، سالن زیبایی، مرکز اسپا و ماساژ درمانی، سالن همایش و اتاق¬هایی برای برگزاری جلسات اداری و... که تنها برخی از امکانات این هتل بودند، میزبان تیم ملی فوتبال کشورمان می¬باشد. هتل الریان دوحه در محله الرایان واقع شده و خدمات و امکاناتی با بالاترین کیفیت را ارائه می¬دهد. از خدمات این هتل میتوان به گاوصندوق، خدمات لاندری، خدمات اتاق، دسترسی به اینترنت بی¬سیم و پارکینگ اختصاصی و... اشاره کرد .

قیمت تور جام جهانی قطر

هزینه تور جام جهانی بسته به فاکتورهای مختلفی متغیر است. این هزینه از حداقل حدود 25 میلیون تا حدود 500 میلیون تومان در حال تغییر است. علاوه بر کیفیت خدمات اقامتی مانند هتل، سیستم حمل و نقل بین شهری، پرواز و... موارد مهمیست که بر قیمت تور جام جهانی تأثیرگذارند.

قیمت تور جام جهانی به مواردی مانند بلیت استادیوم هم بستگی دارد بسته به اینکه در کدام مرحله جام جهانی به استادیوم می‌روید، کدام استادیوم میزبان بازی است و چه جایگاهی را انتخاب می‌کنید، هزینه بلیت متفاوت خواهد بود. به طور معمول جایگاه‌های هر استادیوم در چهار رده مختلف طبقه‌بندی می‌شود. جایگاه‌های رده یک از نظر کیفیت بالاترین جایگاه و جایگاه‌های سطح چهار پایین‌ترین جایگاه را دارند.

انواع بلیت‌های جام جهانی و قوانین استرداد آن‌ ها

بازدیدکنندگان می‌توانند بلیت‌های جام جهانی را به انواع بلیت جداگانه برای بازی‌های مختلف، بلیت پک چهار استادیومی و بلیت تمام بازی‌های تیم محبوبشان را انتخاب کنند؛ اما توجه به این نکته حائز اهمیت است که در صورت خرید بلیت، نمی‌توان هیچ کدام از انواع آن را کنسل کرد و حتی وجه آن‌ نیز به ‌هیچ عنوان بازگردانده نخواهد شد. برای خرید بلیت به ارزان‌ترین و به‌صرفه‌ترین قیمت می‌توانید از طریق پلتفرم رسمی فیفا برای خرید بلیت اقدام کنید. هم‌چنین امکان فروش بلیت‌های خریداری‌شده در این پلتفرم هم وجود دارد.

آب‌ و هوای قطر در هنگام برگزاری مسابقات جام جهانی

به علت اینکه قطر کشوری با آب‌وهوای بسیار گرم است، فیفا برای اولین ‌بار مسابقات جام جهانی را در پاییز برگزار می‌کند. در این فصل آب‌وهوای کشور قطر معتدل بوده و سردی یا گرمی زیاد ندارد. همچنین به منظور جلوگیری از به وجود آمدن مشکل در اثر گرمای هوا برای طرفداران و تماشاکنندگان بازی‌ها در استادیوم‌ها از سیستم خنک‌سازی هوا استفاده می‌شود.

نکات مهم در خرید بلیت جام جهانی قطر ۲۰۲۲

برخی از موارد مهم در هنگام خرید بلیت عبارت‌اند از :

1) هزینه‌ای در مرحله اول خرید بلیت‌ پرداخت نخواهید کرد.

2) همان‌طور که گفته شد، بلیت‌ها به ۳ شکل بلیت تکی، بسته ۴ استادیوم و بسته بازی‌های ۱ تیم خاص ثبت نام خواهد شد .

3) از آنجایی که ۳۲ تیم صعودکننده به جام جهانی مشخص نشده‌اند، در این مرحله فرآیند فروش بلیت به صورت رندوم انجام می‌شود .

4) زمانی که تیم‌های شرکت‌کننده مشخص شده، اگر تعداد بلیت‌های فروخته شده از تعداد ظرفیت استادیوم ورزشی بیشتر شده باشد، بلیت‌های این مرحله لغو می‌شوند .

5) در این مرحله در صورت ثبت بلیت، ایمیلی مبنی بر این که تمام بلیت‌های رزرو شده یا بخشی از آن تائید شده و یا این‌که تمام بلیت‌ها رد شده است برای شما ارسال می‌شود.

شرایط اخذ ویزای قطر

ویزا قطر جزو ویزاهایی است که اخذ آن آسان است و تنها لازم است که ویزای فرودگاهی دریافت کنید. در ادامه این بخش به نحوه گرفتن ویزای فرودگاهی و شرایطی که برای اخذ ویزای قطر قیدشده مطابق با سایت سفارت قطر برای متقاضیان ایرانی بوده و تنها در صورت رعایت آن‌ها مجاز به اخذ ویزا قطر هستید، پرداخته‌ایم.

1) برای انجام این فرآیند بیمه مسافرتی پزشکی ضروری است.

2) وجه نقد همراه مسافر مورد قبول کشور قطر نیست.

3) تست آنتی بادی برای مسافران با واکسن سینوفارم

4) پاسپورت افراد باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد.

5) به همراه داشتن QAR5000 معادل USD1500 الزامی است.

6) مدت اقامت مسافرین حداکثر به مدت ۳۰ روز است.

7) تاریخ پرواز برگشت مسافرین باید با تاریخ رزرو هتل منطبق باشد.

8) جواب منفی تست PCR را که مسافرین ۷۲ ساعت قبل از پرواز انجام داده‌اند را باید به همراه خود داشته باشند.

9) داشتن کارت واکسیناسیون با اسامی آسترازانکا، مدرنا، جانسون اند جانسون و فایزر برای اخذ ویزای قطر ضروری است و لازم است که از آخرین نوبت دریافت آن ۱۴ روز گذشته باشد.

10) مسافران توریستی عازم به کشور قطر با ویزای فرودگاهی باید دارای Credit Card و یا Debit Card یا کپی از گردش حساب سه ماهه آخر به زبان انگلیسی به نام خود مسافر یا سرپرست مسافر باشد.

11) در آخر بعد از انجام تمامی مراحل، مسافران باید در سایت WWW.EHTERAZ.GOV.QA ثبت نام کنند و تاییدیه قبل از انجام پرواز را دریافت کنند.

حمل و نقل عمومی و ارزان در شهرهای قطر در جام جهانی قطر ۲۰۲۲

اگر تصمیم دارید که امسال به قطر بروید، باید قبل از سفر به هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های حمل ‌و نقل داخل شهری هم توجه کنید؛ مانند هر شهری ارزان‌ترین راه رفت‌وآمد استفاده از وسایل حمل‌ونقل عمومی است. مترو و قطارهای شهری مختلفی در دوحه قطر و دیگر شهرهای میزبان جام جهانی وجود دارند که به سیستم‌های خنک‌کننده قوی مجهز هستند و بهترین گزینه برای رفت و آمد آسان و کم هزینه هستند. برای استفاده از این متروها مانند مترو ایران باید کارت اعتباری داشته باشید.

آشنایی با فرودگاه بین‌المللی قطر

در کشور قطر تنها یک فرودگاه بین‌المللی با نام فرودگاه بین‌المللی حمد وجود دارد. این فرودگاه به دلیل وسعت کم کشور و در نتیجه مقرون به صرفه نبودن حمل و نقل هوایی فقط پروازهای خارجی را پشتیبانی می‌کند. در این فرودگاه ایرلاین‌¬های معتبری فعالیت می‌کنند که شامل موارد زیر هستند :

1) ایران ایر

2) ترکیش ایرلاینز

3) اطلس گلوبال

4) بریتیش ایرویز

5) پگاسوس ایرویز

رقیبان تیم ملی ایران در مرحله گروهی جام جهانی قطر

بسیاری از پیشکسوتان و بزرگان فوتبال ملی، نتایج قرعه‌کشی دور گروهی را نسبتا خوب برآورد می‌کنند. به نظر می‌رسد هم گروهی با انگلیس، آمریکا و ولز کار تیم ملی ایران آسان‌تر از جام جهانی گذشته خواهد بود. لیست رقیبان ایران در این تورنومنت به شرح زیر هستند:

1) انگلیس

انگلیس سرسخت‌ترین و قدرتمندترین رقیب تیم ملی کشورمان در این جام جهانی است. تیمی آماده و غنی از ستارگان فوتبال که حتی شانس قهرمانی در این جام را هم دارد. حضور ستارگان بزرگی چون هری کین، جک گریلیش، مگ واریر و بسیاری از بازیکنان برتر اروپا نتیجه بازی مقابل انگلیس را تا حد زیادی غیرقابل پیش‌بینی می‌کند. البته تیم ملی ایران هم در جام جهانی گذشته مقابل تیم‌های بزرگی چون اسپانیا و پرتغال بازی‌های بسیار خوبی را به نمایش گذاشته است و انتظارات برای کسب نتیجه خوب در مقابل انگلیس وجود دارد.

2) آمریکا

حساسیت هم گروهی با تیم آمریکا در رقابت‌های جام جهانی تا حد زیادی به تنش‌های سیاسی موجود در روابط بین دو کشور برمی‌گردد. ایران و آمریکا از نظر سیاسی و روابط بین‌المللی موضع‌گیری مثبتی نسبت به هم ندارند. همین درگیری‌های سیاسی حساسیت این بازی را دوچندان کرده است. به گفته بسیاری از صاحب نظران ملی آمریکا به‌ اندازه قبلا قوی نیست و شانس دریافت یک نتیجه خوب برای ایران وجود دارد. در آخرین دیدار این دو تیم در جام جهانی 1998 تیم ملی کشورمان تیم آمریکا را شکست داده که این نخستین و خاطره‌انگیزترین برد تیم ایران در جام جهانی بوده است.

3) ولز

برنده پلی آف اروپا سومین رقیب تیم ملی ایران در گروه ب رقابت‌های جام جهانی فوتبال است. دیدار پلی آف مقدماتی جام جهانی اروپا بین دو تیم ولز و اکراین برگزار شد. تیم ملی فوتبال ولز با نتیجه یک بر صفر بر اوکراین غلبه کرد و توانست صعود خود را به مرحله گروهی جام جهانی قطر ۲۰۲۲ قطعی کند. اگرچه تیم ملی ولز در چند دوره جام جهانی حضور نداشته است ولی نتایج مقتدرانه در مسابقات یورو نشان می‌دهد که ولز هم به عنوان یک رقیب جدی می‌تواند به‌اندازه دیگر هم گروه‌های ایران مهم باشد. دیدار ایران و ولز در جام جهانی قطر در ۴ آذر ماه 1401 برگزار خواهد شد.

هزینه تور جام جهانی قطر چه مقدار است ؟

هزینه انواع تورهای جام جهانی قطر با توجه به برخی از موارد از قیمتهای متفاوتی برخوردارند. امکانات، محل سکونت، انواع خدمات قابل عرضه و بازدید از مناطق دیدنی و مکانی که در آن مسابقات برگزار میشوند، از جمله مواردی هستند که ‌قیمت تورهای جام جهانی را متفاوت میکند.

در زمان باقی مانده تا شروع مسابقات جام جهانی قطر علاقه‌مندان به تماشای بازی‌های این دوره از مسابقات، در پی رزرو تور جام جهانی با شرایط مناسب برای اقامت خود در کشور قطر هستند. نکته قابل توجه آن است که قیمت تهیه بلیط برای علاقه مندان قطری، بسیار پایین تر از تماشاگران دیگر کشورها محاسبه می‌شود.

از آنجایی که کشور قطر، کشوری کوچک به شمار می‌رود و در کناره‌های خلیج فارس واقع شده است، فاصله زیادی با کشورمان، ایران ندارد. همچنین روابط سیاسی کشور ما با این کشور بسیار خوب پیش رفته است. به همین جهت این کشور از برترین گزینه‌ها برای تماشای مسابقات برای ایرانیان است.

این کشور در پی فراهم کردن بهترین شرایط برای میزبانی این دوره از جام جهانی است. برای آنکه تور جام جهانی قطر را با هزینه های مناسب تری خریداری نمایید، پیشنهاد میکنیم هزینه های جانبی سفر را با انواع روش های مختلف مدیریت نمایید.

با توجه به درخواست ها و تقاضای افراد برای تماشای این سری از مسابقات، تورهای مختلفی برای سفر به قطر معرفی می‌شوند. پیشنهاد می‌کنیم ابتدا انواع تورها و شرایط و مقررات آن ها را مورد بررسی قرار دهید. سپس با توجه به بودجه ای که برای این منظور در نظر گرفته اید، بهترین انتخاب را داشته باشید.

انواع بلیت های جام جهانی قطر ۲۰۲۲

علاقه‌مندان به تماشای این سری از مسابقات، می‌توانند بلیط‌های خود را به سه طریق تکی، بلیط بسته چهار استادیومی و بلیت بسته مسابقات یک تیم ویژه تهیه نمایند. نکته مهم آن است که در صورت خریداری بلیط مد نظر خود، به هیچ عنوان قادر به کنسل کردن آنها نخواهید بود و مبلغ پرداختی شما بازگردانده نمی شود.

در شرایطی که نتوانید به صورت حضوری به تماشای یک مسابقه خاص بروید، می توانید به وسیله پلتفرم رسمی فیفا بلیت خریداری شده خود را با هزینه‌ای پایین‌تر از قیمتی که خودتان تهیه کرده‌اید، به فروش برسانید.

خریداری بلیط های مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲ از چه طریقی انجام می پذیرد ؟

شما می توانید به مراجعه به سایت فیفا، بلیت های بازی‌های دلخواه خود را تهیه نمایید. به این نکته توجه کنید که فیفا از میان افرادی که اطلاعات خود را در سامانه ثبت می‌کنند، برای خریداری بلیت قرعه کشی انجام خواهد داد. در این صورت همه شرایط سفر به این کشور را نخواهند داشت. برای ثبت اطلاعات، سایت‌های مختلفی هستند که این مورد را برعهده می‌گیرند و مراحل خرید بلیت را برای شما انجام می‌دهند.

بهترین تاریخ رزرو تور جام جهانی قطر ۲۰۲۲

تماشای مسابقات جام جهانی قطر ۲۰۲۲ به قدری پراهمیت و هیجان انگیز است، که افراد زیادی را به سمت این کشور می‌کشاند. به طوری که از زمان‌های پیش‌تر برای سفر به این کشور برنامه‌ریزی‌های خود را نظیر رزرو هتل و تهیه بلیط انجام می‌دهند.

آگاهی از بهترین زمان و تاریخ رزرو تور جام جهانی قطر به علاقه‌مندان می‌تواند کمک بسیاری را برساند. پیشنهاد می‌کنیم چنانچه تمایل دارید برای تماشای مسابقات جام جهانی قطر به این کشور سفر کنید، پیش از انجام قرعه کشی نهایی و مشخص شدن تیم‌ها، پروسه رزرو و خرید خود را انجام دهید. چرا که هر چه مدت زمان بیشتری از اعلام قرعه کشی بگذرد، هزینه تور جام جهانی قطر افزایش می‌یابد.

از آنجایی که برگزاری این مسابقات، علاقه‌مندان بسیاری را از سرتاسر جهان به این کشور می‌کشاند، افزایش تقاضای هتل و اقامتگاه‌ها و تهیه بلیط سبب می‌شود تا قیمت بلیط بالاتر رود. همچنین این احتمال نیز وجود دارد که بلیط تمامی استادیوم‌های این کشور به اتمام رسیده باشد. به همین جهت توصیه ما برای شما این است که اگر برای مسافرت به قطر تصمیم جدی دارید، هرچه سریع تر مراحل اقامت و رزرو خود را انجام دهید.

نماد جام جهانی 2022 قطر

اما ماهیت این نماد چیست؟ اگر دقت کرده باشید شکل کلی این نماد به صورت یک کاپ طلایی رنگ مربوط به فوتبال است، اما مسلما جزئیات زیادی دارد که در نگاه اول از چشم شما دور می ماند. در این قسمت به مهم ترین مواردی که می توانند در این نماد قرار گیرند اشاره خواهیم کرد. این نماد در حقیقت ترکیبی از بخش های مختلف است که کاربرد و کارایی زیادی نیز دارد و می تواند آداب و رسوم و فرهنگ های مختلف را به صورت کامل در هم ادغام کند.

شال عربی

اولین موردی که در طراحی این لوگو به آن توجه شده است مربوط به یک شال عربی می شود. این شال که در قسمت بالا و در برجستگی بالایی لوگو است، معروف به شال عربی می باشد. شال عربی یکی از نمادهایی است که مربوط به کشورهای عربی و به طور کلی کشورهای حوزه خلیج فارس می شود. رنگ سفیدی که برای لوگو انتخاب شده است نیز مربوط به لباس سفید اعراب می شود.

طرح سه بعدی لوگو

موضوع بعدی که در خصوص نماد لوگو مطرح می شود، طرح سه بعدی آن است. این طرح مربوط به نمادی از توپ فوتبال و همچنین شکل گرد و کروی بودن زمین است. اگر بیشتر به طرح لوگو دقت کنید، متوجه می شوید که این طرح در واقع دو توپ است که به هم چسبیده اند. خمیدگی که در بین این دو توپ وجود دارد نیز مربوط به نمادی از بیابان های قطر است.

عدد هشت

برخی از افراد زمانی که به این لوگو نگاه می کنند، عدد هشت انگلیسی را می بینند. این عدد به عقیده برخی از صاحب نظران مربوط به 8 استادیوم مجهزی می شود که در این کشور وجود دارد و برای برگزاری مسابقات فوتبال از آن ها استفاده شده است.

برخی از افراد نیز اعتقاد دارند که این نماد مربوط به علامت بی نهایت می شود. علامت بی نهایت در حقیقت علاقه های شدید انسانی را نشان می دهد که با بازی فوتبال عجیب شده و در هم گره خورده است. دو رنگ سفید و قرمز در این لوگو مورد استفاده قرار گرفته اند که مربوط به پرچم کشور قطر هستند.

نقطه های عربی

نقطه های عربی در اصل همان طرح هایی هستند که بر روی این نماد وجود دارد و مربوط به رسم الخط زبان عربی می شوند. این نقطه ها در حقیقت به شکل دایره، مربع و لوزی رسم می شوند. در دو قسمت بالایی و پایینی این نماد نیز دو عدد نقطه توپر را می توانیم ببینیم. این نقطه ها نیز مربوط به همان رسم الخط عربی هستند.

گلدوزی های روی جام

یکی دیگر از بخش های مربوط به جام جهانی قطر در خصوص گلدوزی هایی است که بر روی این نماد حک شده است. این گلدوزی ها معمولا روی شال های عربی دیده می شوند که در واقع پایه هنر عربی را می سازند.

نتایج بازی های ایران در جام جهانی 2022 قطر

نتایج بدست آمده از بازی های ایران در جام جهانی 2022 قطر به شرح زیر میباشد :

انگلیس 6 - ایران 2

ولز 0 - ایران 2

ایران 0 - آمریکا 1

این بار نیز ایران با 3 امتیاز بدست آمده نتوانست از گروه خود صعود کند و از این گروه به ترتیب انگلیس و آمریکا صعود کردند .

نتایج بازی های 1/4 نهایی در جام جهانی 2022 قطر

نتایج بدست آمده از بازی های 1/4 نهایی در جام جهانی 2022 قطر به شرح زیر میباشد :

برزیل 1 (2) - کرواسی 1 (4)

آرژانتین 2 (4) - هلند 2 (2)

پرتغال 0 - مراکش 1

انگلیس 1 - فرانسه 2

در بازی های 1/4 نهایی تیم های کرواسی ، آرژانتین ، مراکش ، فرانسه از این گروه صعود کردند .

نتایج بازی های نیمه نهایی در جام جهانی 2022 قطر

نتایج بدست آمده از بازی های نیمه نهایی در جام جهانی 2022 قطر به شرح زیر میباشد :

آرژانین 3 - کرواسی 0

فرانسه 2 - مراکش 0

در بازی های نیمه نهایی تیم های آرژانتین و فرانسه به فینال این مسابقات راه یافتند تا در تاریخ 27 آذر 1401 ساعت 18:30 به وقت ایران به مصاف هم بروند و تیم های کرواسی و مراکش نیز برای قرارگرفتن در جایگاه سوم و چهار در تاریخ 26 آذر 1401 ساعت 18:30 به وقت ایران در مرحله رده بندی روبه روی هم قرار میگیرند .

نتایج بازی های رده بندی در جام جهانی 2022 قطر

نتایج بدست آمده از بازی های رده بندی در جام جهانی 2022 قطر به شرح زیر میباشد :

کرواسی 2 - مراکش 1

در این بازی نیز کرواسی با برتری نسبت به مراکش توانست در جایگاه سوم جام جهانی 2022 قطر قرار بگیرد .

نتایج بازی فینال در جام جهانی 2022 قطر

نتایج بدست آمده از بازی های فینال در جام جهانی 2022 قطر به شرح زیر میباشد :

آرژانتین 3 (4) - فرانسه 2 (3)

در این بازی آرژانتین با برتری نسبت به فرانسه پس از گذشت 36 سال مجدد توانست در جایگاه اول جام جهانی 2022 قطر به عنوان قهرمان این دوره از رقابت ها و فرانسه نیز در جایگاه دوم و نایب قهرمان قرار بگیرد.

شماره تماس
شماره تماس