تور تایلند

Tours

هر آنچه از کشور تایلند باید بدانید

تایلند کشوری است در جنوب شرقی آسیا و در منطقه هندوچین با جاذبه های تفریحی و تاریخی فراوان که در سالهای اخیر توانسته گامهای بسیار خوبی در زمینه توسعه گردشگری بردارد. بسیاری از شهرهای این کشور از جمله بانکوک, پوکت و پاتایا در زمره شهرهای مهم توریستی در جهان هستند و این کشور یکی از مقاصد مورد علاقه ایرانیان برای سفر هم هست. در این مطلب سعی کرده ایم کمی بیشتر شما را با این کشور زیبا و سرسبز آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

درباره تایلند

کشور تایلند که در قدیم به آن سیام می گفتند بیش از 68 میلیون نفر جمعیت داشته و در منطقه ای گرمسیر قرار گرفته است.

همسایه های کشور تایلند میانمار، لائوس، کامبوج و مالزی هستند و زبان مردم آن یکی از قدیمی ترین زبانهای جنوب شرق آسیا است که به آن زبان تایلندی یا تای می گویند. یاد گرفتن این زبان برای کسانی که به آن صحبت نمی کنند پیچیده و سخت است.

اکثریت مردم تایلند بودایی هستند و بعد از آنها مسلمانان بزرگترین اقلیت مذهبی تایلند را تشکیل می دهند. واحد پول تایلند هم بات است.

آب و هوا

آب و هوای کشور تایلند به دلیل قرار گرفتن در منطقه ای گرمسیر به طور کلی گرم و مرطوب است.

در این کشور اکو سیستم های متنوعی را شاهد هستیم و تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف تایلند به وضوح دیده می شود.

در شمال این کشور زیبا، مناطق زیبای جنگلی و در مرکز دشتهای حاصلخیز و مزارع زیبای برنج را شاهد هستیم، شرق تایلند محل فلاتهای گسترده و جنوب این کشور هم  جایی است که می توانید سواحل زیبای تایلند را ببینید.

در جنوب تایلند جزایر زیبا و بی نظیری وجود دارند که چشم هر ببیننده ای را به خود خیره می کنند و از مهمترین دلایل توسعه گردشگری در این کشور محسوب می شوند.

با وجود تنوع آب و هوایی در مناطق مختلف این کشور و با وجود اینکه در تمامی فصول می توان به تایلند سفر کرد اما بهترین زمان سفر به این کشور فصلهایی است که هوا معتدل تر و خنک باشد.

اقتصاد تایلند

در زمینه اقتصادی در ابتدا باید از نقش بسیار مهم گردشگری در اقتصاد تایلند صحبت کرد. هر ساله مسافران بسیاری برای دیدن زیبایی های به ویژه طبیعی این کشور عازم تایلند می شوند و شهرهای مختلف آن مانند بانکوک, پاتایا و پوکت از برترین مقاصد توریستی در دنیا محسوب می شوند.

هر ساله میلیون ها گردشکر به تایلند سفر کرده و از نقاط مختلف این کشور دیدن می کنند.

کشاورزی هم بخش مهمی از اقتصاد تایلند را تشکیل می دهد و این کشور به دلیل آب و هوای خود از زمینهای حاصلخیزی برخوردار است.

مهمترین صادرات تایلند برنج، شیلات و محصولات دریایی، قطعات خودرو و لوازم الکترونیک هستند.

مهمترین شهرها

بانکوک

جاذبه هاي تایلند

یکی از مهمترین شهرهای تایلند پایتخت زیبا و تاریخی آن یعنی بانکوک است. این شهر که بیش از 10 میلیون نفر جمعیت دارد یکی از معروفترین و محبوب ترین شهرهای توریستی جهان محسوب می شود. در سال 2019 بیش از 22 میلیون گردشگر به بانکوک سفر کرده اند و از این نظر این شهر توریستی ترین شهر دنیا در این سال بوده است. کاخ بزرگ, وات آرون, معبد بودای خوابیده و ... از مهمترین جاذبه های شهر بانکوک هستند.

پاتایا

جاذبه هاي تایلند

پاتایا دیگر شهر مهم تایلند است که با سواحل زیبایش معروف است. این شهر کوچک ساحلی نیز در سال 2019 میزبان بیش از 9 میلیون گردشگر بوده و توانسته جایگاه بسیار محکمی در میان شهرهای توریستی دنیا به دست آورد.

پوکت

جاذبه هاي تایلند

پوکت یکی دیگر از شهرهای بسیار زیبای جنوب تایلند است که سالانه میزبان بیش از 9 میلیون توریست از سراسر دنیا بوده است. خلیج فانگ نا, جزیره فی فی, پارک فانتاسی و جزایر سیمیلان از جمله مهمترین جاذبهای شهر زیبای پوکت محسوب می شوند.

چیانگ مای، سوکوتای، کرابی، جزیره سامویی، هوآهین و ... از دیگر شهرهای مهم کشور تایلند هستند.

در بخش گردشگریمی توانید به صورت مفصل در خصوص جاذبه ها و امکانات تفریحی و رفاهی شهرهای مختلف تایلند بخوانید.

مردم تایلند

از نظر فرهنگی مردم تایلند بسیار مهمان نواز و خونگرم هستند و رفتار بسیار دوستانه و صمیمانه ای با گردشگران دارند.

خانواده در فرهنگ مردم تایلند اولویت بسیار بالایی دارد و روابط خانوادگی و فامیلی در این کشور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

در خانواده های تایلندی اعضای جوانتر خانواده از اعضای مسن تر مراقبت می کنند که این گسترده بودن خانواده و اهمیت آن بسیار به فرهنگ ما نزدیک است.

تایلندی ها بسیار به این مسئله افتخار می کنند که تنها کشوری در جنوب شرقی آسیا هستند که هرگز مستعمره نشده اند.

در تایلند مردم بسیار زیاد لبخند می زنند و این کشور به همین دلیل به سرزمین لبخندها معروف شده است.

مردم تایلند بسیار مذهبی هستند و راهبان در این کشور از احترام بسیار زیادی برخوردارند.

جاذبه های گردشگری

تایلند به معنای واقعی کلمه بهشت گردشگران است. طبیعت بکر, سواحل بی نظیر و جاذبه های تاریخی دیدنی, دیگر چه چیزی از یک مقصد توریستی فوق العاده انتظار دارید؟

از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور می توان به خلیج فانگ نا، جزایر فی فی، کاخ بزرگ، معبد زمرد، موزه تریک آی, معبد وات چالونگ، معبد حقیقت, باغ گرمسیری نونگ نوچ, رود چائو فرایا، بازارهای شناور تایلند و ... اشاره کرد.

جامتین, پاتونگ, بانگ سارای, کارن, نای هارن, کاتانوی, کوه چانگ و ... هم از مهمترین سواحل این کشور زیبا و دیدنی هستند.

غذاها

اگر به تایلند سفر کردید امتحان کردن غذاهای خوش طعم این کشور مانند سام تام, یام نوا, کائو پد یا برنج سرخ شده، کاری ماسامان, تام یام گونگ و ... را هم فراموش نکنید. در زیر برخی از این غذاها را به اختصار معرفی کرده ایم.

سام تام

جاذبه هاي تایلند

سالادی بسیار خوش طعم و متفاوت که از ترکیب لوبیا, بادام زمینی, انبه و اگر دلتان خواست میگو و خرچنگ درست می شود. سام تام یکی از غذاهای خیابانی کشور تایلند بوده و بسیار محبوب و مورد علاقه اهالی و مسافران به این کشور زیباست.

خائو پد

جاذبه هاي تایلند

برنج سرخ شده تایلندی غذایی است بسیار خوش طعم که برای تهیه آن برنج پخته و سپس سرخ می شود. این غذا با میگو, تخم مرغ آب پز و سبزیجات سرو می شود.

پد تای

جاذبه هاي تایلند

نودل سرخ شده یکی از محبوب ترین غذاهای کشور تایلند است. این نودل ها در کنار میگو, تخم مرغ آب پز و بادام زمینی سرو می شوند و پد تای طعم بسیار تندی دارد.

اگر به اطلاعات بیشتری در خصوص جاذبه های گردشگری شهرهای مختلف تایلند و دیگر امکانات تفریحی و رفاهی آنها علاقه مند هستید سری به صفحه گردشگری ما بزنید تا اطلاعات کامل تری را دریافت کنید.