تور باکو

Tours

دیدنی های باکو

باکو پایتخت کشور آذربایجان شهری است که در آن تلفیق سنت و مدرنیته گردشگران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب می کند.

عده زیادی هر ساله برای دیدن بناهای تاریخی و آثار باستانی این شهر که در کنار ساختمانها و برجهای مدرن جذابیت خاصی به شهر بخشیده اند به باکو سفر می کنند. با ما همراه شوید تا برخی از مهمترین دیدنیهای این شهر زیبا را با هم مرور کنیم.

ایچری شهر (شهر قدیمی باکو)

قدمت این قسمت از شهر باکو به قرن 12 باز می گردد. اگر عاشق تاریخ و سفر به اماکن قدیمی هستید گشت و گذار در خیابانها و کوچه های سنتی این شهر و دیدن آثار باستانی و معماریهای سنتی و جذاب این قسمت از باکو را از دست ندهید. ایچری شهر به یکی از جذابترین جاذبه های باکو برای گردشگران تبدیل شده است. در سفر به ایچری شهر که به آن ارگ باکو هم گفته می شود بازدید از برج دختر, قلعه شیروانشاه, حمام شاه, دروازه مراد و ... را از دست ندهید.

جاذبه های باکو

برج های شعله

در سفر به باکو دیدن 3 برج آتشین این شهر که در مرکز باکو قرار دارند را حتما در برنامه های خود قرار دهید. ارتفاع بلندترین این برجها به 182 متر می رسد و دو برج دیگر هم 165 و 161 متر ارتفاع دارند. این برجها که هم کاربری اداری و هم مسکونی دارند شبیه شعله های آتش طراحی شده اند و به ویژه در شب, نمای بیرونی آنها که به رنگ آتش درمی آید شگفت انگیز است. این برجها به نوعی به نماد باکو و حتی جمهوری آذربایجان تبدیل شده اند.

جاذبه های باکو

برج مایدن یا دختر

برجی استوانه ای با بیش از هزار سال قدمت که در قسمت ایچری شهر واقع شده است. کارشناسان معتقدند این برج پیش از تبدیل شدن به یک برج مراقبت در قرن 18 یک معبد زرتشتی بوده است. در داخل این برج موزه ای قرار دارد که نظر بسیاری از علاقه مندان به تاریخ را به خود جلب می کند. دیدن شهر باکو از بالای برج دختر یکی از شگفت انگیزترین جاذبه های باکو است, آن را از دست ندهید.

جاذبه های باکو

موزه ملی تاریخ آذربایجان

دیدن آثار باستانی و تاریخی را در سفرهایتان حتما مورد توجه قرار دهید. موزه تاریخ آذربایجان یکی از اماکنی است که باید آن را دید. این موزه که یک عمارت به سبک رنسانس ایتالیا است بزرگترین موزه کشور جمهوری آذربایجان به حساب می آید.

جاذبه های باکو

موزه فرش آذربایجان

این موزه در سال 1967 به عنوان اولین موزه فرش جهان تاسیس شد. این موزه در فضایی بسیار زیبا و در ساختمانی که شبیه یک فرش لوله شده است ایجاد شده و در بازدید از آن می توانید اطلاعات بسیار خوبی در مورد فرش بافی سنتی و اهمیت آن در فرهنگ آذربایجان به دست آوردید. در این موزه مجموعه ای بی نظیر از فرشهای دستباف را می توانید ببینید و یکی از اماکنی است که در سفر به باکو باید حتما از آن بازدید کرد.

جاذبه های باکو

قلعه شیروانشاه

محل سلطنت سلسله شیروانشاهان که متعلق به قرن 15 میلادی است. با رفتن به این قلعه می توانید از فصای تاریخی و آثار قدیمی آن لذت ببرید.

میدان فواره

میدانی در مرکز شهر باکو با ده ها فواره, این میدان یکی از مناطق مدرن و پر جنب و جوش شهر باکو است که در آن می توانید انواع فروشگاه ها, مراکز خرید, هتلها, کافه ها و رستورنها را پیدا کنید. موزه ادبیات نظامی گنجوی در نزدیکی این میدان قرار دارد.

موزه ادبیات نظامی گنجوی

ساختمانی زیبا و به رنگ آبی و فیروزه ای در نزدیکی میدان فواره که برای گرامیداشت شاعر معروف نظامی گنجوی نام او را بر خود گرفته است. در این موزه نسخه های خطی برخی کتابها, مجسمه ها, نقاشیها و بسیاری آثار هنری و فرهنگی دیگر را می توانید ببینید. جالب اینکه در این موزه مجسمه هایی از مشاهیر ادبیات آذربایجان را هم می توانید مشاهده کنید.

جاذبه های باکو

بلوار باکو

خیابانی ساحلی در امتداد دریای خزر به طول بیش از 3 و نیم کیلومتر که یکی از توریست پذیرترین قسمتهای این شهر است. در سفر به این شهر پیاده روی در بلوار باکو را از دست ندهید. دراین بلوار انواع کافه ها, رستورانهای باکو و مراکز خرید باکو را می توانید ببینید.

کاخ اسماعیلیه

بنایی تاریخی در بخش مرکزی آذربایجان با معماری بی نظیر و دیدنی, ساخت این بنا از سال 1908 آغاز شد و به دلیل زنده نگه داشتن یاد پسر فقید معمار کاخ موسی نقی یف کاخ اسماعیلیه نامگذاری شده است. این بنا امروزه به عنوان آکادمی ملی علوم آذربایجان مورد استفاده قرار می گیرد.

کاخ خوشبختی

این کاخ هدیه ای است که یک میلیونر آذربایجانی برای همسرش ساخته است. بازدید از این کاخ زیبا را که قصر ثبت ازدواج هم نامیده می شود را در سفر به باکو فراموش نکنید.

دیدنی های باکو

پارک مفاخر

این پارک در اصل یک آرامستان است که به دلیل درختها و فضای سبزی که دارد به پارک تبدیل شده است. بسیاری از مهمترین شخصیتهای آذربایجان در این پارک دفن شده اند و نکته جالب اینکه مجسمه آنها نیز بر سر مزار آنها قرار دارد.

مرکز تفریحی مگافان باکو

مجموعه ای با طبقات مختلف شامل شهربازی, رستوران, سالن بیلیارد و دیگر امکانات تفریحی که در سفر به آذربایجان می توانید اوقاتی خوش را به همره خانواده در این مجموعه سپری کنید.

مرکز فرهنگی حیدر علی اف

بنایی منحنی شکل با معماری زیبا و منحصر به فرد زاها حدید معمار برجسته عراقی که محل اصلی برنامه های فرهنگی کشور آذربایجان و میزبان نمایشگاه ها و گالریهای هنری است.

دیدنی های باکو

پارک آبی دالغا بیچ

اگر علاقه مند به تفریحات آبی هستید حتما به این پارک آبی که در سال 2016 ساخته شده هم سر بزنید. این مجموعه 7 استخر متصل, 700 متر استخر اختصاصی کوکان, سرسرهای بزرگ و ... را شامل می شود و می توانید لحظاتی بسیار هیجان انگیز را در آن سپری کنید.

موزه کتابهای مینیاتوری

تنها موزه کتابهای مینیاتوری دنیا با کتابهایی در مقیاس کوچک و البته آثاری از نویسندگان مطرح و نامی که در سفر به باکو نباید دیدن این موزه منحصر به فرد و شگفت انگیز را از دست داد.

سخن پایانی

اگر قصد سفر به باکو را دارید می توانید سری به قسمت تور باکو زده از شرایط سفر به این شهر فوق العاده اطلاع پیدا کنید.