تور باتومی

Tours

تور باتومی ویژه آبان 99 (3شب)

آبان 99 آبان 99

شروع قیمت :,2370000تومان

مدت اقامت :,3 شب و 4 روز ،

Taban Air

سفر به باتومی

باتومی و تاریخچه آن

باتومی یکی از زیباترین شهرهای گرجستان است گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. در دنیا شهرهای ساحلی بسیار زیادی وجود دارد؛ اما شهری ساحلی است که در آن کوه و دریا به هم نزدیک هستند. باتومی شهری شگفت انگیز در منطقه قفقاز محسوب می شود و به عروس قفقاز معروف است. این شهر به عنوان چهارمین شهر بزرگ گرجستان شناخته شده است و مساحت آن برابر با 46.9 کیلومتر مربع است. جهت آشنایی بیشتر با این شهر ساحلی و شگفت انگیز با ما همراه باشید.

باتومی

تاریخچه باتومی

تاریخچه باتومی از گذشته تا کنون با فراز و نشیب های زیادی همراه بوده است. این شهر گاهی توسط روس ها، گاهی توسط ترک ها و گاهی توسط عرب ها تصرف شده است و جنگ های زیادی برسر این شهر اتفاق افتاده است.

زمانی که هخامنشیان در ایران حکومت می کردند، این شهر نیز در تصرف آن ها بود. البته در آن زمان، باتومی چندان بزرگ نبوده و رونق زیادی نداشته است.

علاوه بر این، عثمانی های مسلمان در زمان های قدیم این شهر را تصرف کردند و دین اسلام کم کم در این شهر رواج یافت.

همان طور که گفتیم، جنگ های زیادی برسر تصرف این شهر رخ داده است. با وجود این جنگ ها بین روس ها و عثمانی ها، سرانجام تعهد نامه ای بین ترکیه و شوروی بسته شد و طبق این معاهده در سال 1921 قسمتی از گرجستان به نام قارص و اردهان به ترک ها واگذار شد و باتومی همچنان در گرجستان باقی ماند.

آب و هوای باتومی

آب و هوای باتومی تحت تاثیر جریان های هوایی است که از جهت دریای سیاه به باتومی وارد می شود. بنابراین در باتومی بارش باران در همه فصل ها عادی است و می توان گفت که مرطوب ترین شهر گرجستان، باتومی است. تنها مشکل گردشگران برای سفر به باتومی نیز همین است که در همه فصل ها در این شهر باران می بارد.

لازم به ذکر است که باتومی شهر خیلی سرد یا خیلی گرم نیست. سرد ترین ماه در باتومی، ژانویه و گرم ترین ماه در این شهر، آگوست است. دمای هوا در تابستان به طور متوسط 25 درجه و در زمستان مثبت 7 درجه است.

میزان بارش سالانه به طور میانگین در باتومی 2800 میلی متر است. همچنین ماهی که در آن بیشترین میزان بارش وجود دارد، ماه سپتامبر است که میزان بارش در این ماه به طور متوسط 335 میلی متر است.

باتومی

غذاهای باتومی

در غذاهای باتومی (مانند غذاهای تفلیس) اغلب غذاها با گوشت، خمیر و سبزیجات پخته می شوند. علاوه بر این، چون باتومی شهری ساحلی است، انواع غذاهای دریایی نیز در آن پخته می شود.

باتومی

اگر قصد سفر و بازدید از این شهر جذاب را دارید میتوانید با خرید تور از خدمات ویژه بهره‌مند شوید.

سوغات باتومی

باتومی شهری با سوغاتی های متنوع است؛ بنابراین امکان ندارد از این شهر دست خالی برگردید. از جمله سوغاتی های شهر باتومی می توان به شکلات های دست ساز، کانتاسی (جام نوشیدنی ساخته شده از شاخ با نقش و نگارهای طلایی و نقره ای)، چاقوهای دست ساز، پاپاکی (نوعی کلاه پشمی) اشاره کرد.

باتومی

مراکز خرید باتومی

در ترکیه صنعت پوشاک پیشرفت چندانی ندارد و اغلب اجناسی که در مراکز خرید باتومی هستند، اجناس با برندهای بین المللی یا اجناس وارداتی از ترکیه هستند. اما با این حال، بهترین مراکز خرید باتومی به شرح زیر هستند:

1- مرکز خرید متروسیتی فوروم

مرکز خرید متروسیتی فوروم بزرگ ترین مرکز خرید در باتومی است، دارای فروشگاه هایی با اجناس متنوع است. از امکانات این مرکزخرید می توان به سینما، سالن بولینگ و فضای بازی بچه ها اشاره کرد.

باتومی

2- بازارهای Universal Stock و Gold Stock

بازارهای Universal Stock و Gold Stock که بازارهای مخصوص فروش جواهرات هستند. شما می توانید درسفر به باتومی، به این بازارها سری بزنید و از جواهرات این بازارها خرید کنید.

تعطیلات رسمی باتومی

تعطیلات رسمی باتومی عبارت اند از:

1 و 2 و 7 و 14 و 19 و 27 ژانویه (تعطیلات نخستین روزهای سال نو)

8 فوریه (روز سنت دیوید)

3 مارس (روز مادر)

8 مارس (روز بین المللی زن)

9 آپریل (روز پیروزی)

9 و 12 و 26 می

28 آگوست: روز سنت مریم

14 اکتبر (فستیوال ارتدکس گرجستان)

23 نوامبر (روز سنت جرج)

راهنمای سفر به باتومی

- زبان مردم باتومی گرجی است. اکثر مردم باتومی به زبان ترکی مسلط هستند و با زبان روسی نیز آشنایی دارند.

- پول رایج در باتومی، لاری گرجی است.

- اختلاف ساعت باتومی با ایران به این صورت است که باتومی از ایران 30 دقیقه جلوتر است.

- درآمد باتومی بیشتر از طریق گردشگری تامین می شود. علاوه بر این، صنعت هایی مانند صنعت کشتی سازی و فرآوری غذا نیز در اقتصاد و درآمد باتومی موثر است.

- در باتومی مسجدی وجود دارد که در آن با صدای بلند اذان گفته می شود و تقریبا نیمی از مردم شهر باتومی مسلمان هستند.

- باتومی از امنیت بالایی برخوردار است و میزان جرم وجنایت در آن بسیار کم است.

- در شهر باتومی در اکثر مواقع، بیمارستان و پزشک قبل از ارائه خدمات، پول خود را دریافت می کنند.