تور امارات

Tours

امارات

با کشور امارات بیشتر آشنا شوید

امارات یکی از کشورهایی است که در زمینه گردشگری گامهای بسیار خوبی را برداشته و شهر دبی در این کشور یکی از شهرهای مورد توجه گردشگران در دنیا و یکی از مقاصد مورد علاقه مسافران ایرانی برای گشت و گذار است. در این مطلب سعی کرده ایم کمی بیشتر شما را با این کشور آشنا کنیم. با ما همراه شوید.

درباره امارات

امارات متحده عربی کشوری است در منطقه خاورمیانه، این کشور با عربستان و عمان همسایه است و با ایران و قطر هم مرز آبی دارد.

بیش از 9 میلیون نفر در امارات زندگی می کنند که درصد بسیار بزرگی از جمعیت این کشور را کارگران تشکیل می دهند.

جمعیت امارات بیشتر در مناطق شهری و در امتداد ساحل ساکنند و بیش از 80 درصد جمعیت این کشور در شهرها زندگی می کنند.

نزدیک به 70 درصد جمعیت امارات مسلمان هستند و هندوها، مسیحیان و ... اقلیتهای مذهبی ساکن این کشورند.

زبان رسمی امارات زبان عربی است و در مدارس هم آموزش به این زبان انجام می شود. واحد پول این کشور هم درهم امارات است.

کشور امارات از هفت شیخ نشین کوچک دبی، ابوظبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین تشکیل شده است.

امارات

آب و هوا

آب و هوای امارات در کل گرم است ولی در مناطق کوهستانی شرق این کشور آب و هوا خنک تر می شود.

در امتداد سواحل این کشور هوا گرم و مرطوب و در بخشهای داخلی گرم و خشک است. امارات کشوری است با بارشهای کم و بارندگی در این کشور حدود 100 تا 150 میلی لیتر در سال است که البته این میزان سالانه متفاوت است و ممکن است کمتر یا بیشتر شود.

به دلیل آب و هوای بیابانی پوشش گیاهی متنوعی را در امارات نمی توان دید، نخلهای خرما شاید یکی از تصاویر آشنایی باشد که از پوشش گیاهی مناطق گرمسیر به ذهن همه می رسد. حیوانات این منطقه هم بیشتر شامل حیوانات مناطق گرمسیری مانند شتر، گوسفند، گاو، طیور و ... است.

شهرهای مهم

دبی یکی از مهمترین شهرهای کشور امارات است، یکی از مدرن ترین شهرهای جهان که در سالهای اخیر به ویژه در جهت توسعه گردشگری گامهایی بسیار خوب در آن برداشته شده و مجموعه ای حیرت انگیز از امکانات تفریحی و رفاهی را می توانید در آنجا ببینید.

ابوظبی پایتخت کشور امارات هم که تا همین چند سال پیش یکی از گرانترین شهرهای جهان برای مسافرت به شمار می رفت. در این شهر جاذبه های بسیاری برای گردشگران وجود داشته و امکانات رفاهی مختلفی هم برای مسافران به ابوظبی برنامه ریزی شده است. شارجه، العین، عجمان و ...هم از دیگر شهرهای مهم و بزرگ کشور امارات محسوب می شوند.

امارات

اقتصاد

امارات یکی از کشورهاییست که ذخایر نفتی عظیمی دارد و تولید نفت و گاز طبیعی تقریبا یک سوم تولید ناخالص داخلی این کشور را تشکیل می هد.

کشاورزی هم در سالهای اخیر گسترش نسبتا خوبی در این کشور داشته است با این حال این بخش سهم کوچکی در تولید ناخالص داخلی امارات دارد و کمتر از یک دهم نیروی کار در بخش کشاورزی مشغول به کارند. ضمن اینکه ماهیگیری هم در این کشور رواج بسیاری دارد.

همچنین نباید از رونق گردشگری هم در این کشور غافل شد. هر ساله مسافران بسیاری از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند و امارات هم در این راستا اقدامات خوبی به ویژه در زمینه زیرساختهای اسکان، حمل و نقل و ... انجام داده است.

فرهنگ

امارات

سنتهای فرهنگی مردم کشور امارات ریشه در فرهنگ اسلامی دارد. مهمترین تعطیلات در این کشور عید فطر و عید قربان هستند و در شهرهای مختلف این کشور مساجد مختلفی را می توان دید که معروفترین آنها مسجد بی نظیر جمیرا در شهر زیبای دبی است.

سنتهای قبیله ای تاثیر عمیقی در این کشور داشته و خانواده همچنان قوی ترین و منسجم ترین واحد اجتماعی در این کشور محسوب می شود.

غذاها

اگر قصد سفر به امارات را دارید نباید خوردن غذاهای خوش طعم این کشور را هم فراموش کنید. غذاهایی مانند کوشاری که با برنج و ماکارونی درست می شود، قوزی که نوعی خوراک گوشت بسیار خوشمزه است، ماندی که با برنج و گوشت درست می شود، برنج مجبوس که خیلی شبیه غذاهای ایرانی است، هریس که بسیار شبیه حلیم است و البته فلافل های خوش طعم، شاورما، شتر شکم پر، هوموس، کنافه، مهلبیه و ... را از دست ندهید.

در امارات میوه های تازه از جمله خرما، انجیر، لیمو و ... را هم امتحان کنید. نکته جالب اینکه تاثیر غذاهای ایرانی مانند استفاده از زعفران، هل، گلاب و ... را به عنوان طعم دهنده در غذاها و دسرها در کشور امارات به خوبی می توان دید.

امارات

اماکن گردشگری

برج خلیفه، فواره های موزیکال دبی، مسجد شیخ زاید ابوظبی، پیست یاس مارینا، شهربازی فراری ورلد، برج العرب، موزه لوور ابوظبی، مسجد جمیرا و ... از مهمترین جاذبه های گردشگری این کشور هستند که به تفصیل در بخشگردشگری معرفی شده اند.