تور اندونزی

Tours

اندونزی

با کشور زیبای اندونزی بیشتر آشنا شوید

اندونزی کشوری است زیبا با بیش از 17 هزار جزیره که مقصدی محبوب برای گردشگران است. در ایران هم بسیاری از گردشگران، این کشور دیدنی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند. با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با این کشور زیبا آشنا شویم.

اندونزی

درباره اندونزی

اندونزی کشوری است ساحلی در آسیای جنوب شرقی، این کشور بین اقیانوس آرام و اقیانوس هند قرار گرفته است. در اندونزی گروههای قومی مختلفی زندگی می کنند و تنوع قومی، زبانی و ... بسیاری در این کشور دیده می شود.

زبان رسمی این کشور اندونزیایی است و بیش از نه دهم جمعیت مسلمان هستند، پس از اسلام، پیروان مسیحیت، بودیسم و ... هم در این کشور زندگی می کنند.

تقریبا نیمی از جمعیت اندونزی در مناطق روستایی سکونت دارند. در این کشور بیش از 55 درصد مردم در شهرها و مابقی جمعیت در روستاها زندگی می کنند.

جمعیت اندونزی حدود 264 میلیون نفر است و از این حیث این کشور چهارمین کشور پرجمعیت دنیاست. شهر نشینی در اندونزی خیلی بالا نیست و برخی از روستاییان در شهرهای بزرگ زندگی و کار می کنند اما حداقل هر 6 ماه یکبار به خانه های خود در روستاها بازمی گردند، البته رشد شهر نشینی هم در این کشور دیده می شود. واحد پول اندونزی روپیه است.

اندونزی

موقعیت جغرافیایی و آب و هوا

این کشور از بیش از 17 هزار جزیره تشکیل شده که حدود 6 هزار جزیره آن مسکونی هستند، سومبا، پاپوآ گینه نو، جاوه، سوماترا، بالی، لومبوک، بورنئو و .... از مهمترین جزایر اندونزی محسوب می شوند که سه جزیره بورنئو، پاپوآ گینه نو و سوماترا جز 10 جزیره بزرگ جهان هستند.

آب و هوای کشور اندونزی به دلیل ساختار جزیره ای و قرار گرفتن آن در کنار استوا گرم و مرطوب است. این کشور به دلیل منطقه ای که در آن قرار گرفته با بارندگی و بادهای موسمی هم رو به روست.

در مناطق مختلف این کشور آب و هوای متنوعی را شاهد هستیم و این تنوع در میزان بارندگی در مناطق مختلف هم وجود دارد.

در امتداد سواحل هوا گرمتر است و هر چه ارتفاع بیشتر می شود هوا خنک تر خواهد شد، بارندگی یکی از مهمترین ویژگی های آب و هوایی اندونزی است. بیشترین بارندگی در این کشور در ماههای دسامبر تا مارس رخ می دهد و بهترین ماه ها برای سفر به اندونزی بین ژوئن تا سپتامبر است.

در اندونزی گونه های گیاهی مختلفی وجود دارد از جمله 5 هزار گونه از ارکیده و در این کشور از جنگلهای استوایی تا جنگلهای حرا را می توان دید.

در اندونزی دامنه متنوعی از جانوران از جمله کرگدن، اورانگوتان، ببر، فیل و گونه های مختلفی از پرندگان را می توان دید. همچنین ماهی های مختلفی هم در آبهای این کشور وجود دارد که جنبه خوراکی و زینتی دارند.

اقتصاد

اندونزی یکی از تولیدکنندگان قهوه، کاکائو و روغن نخل در جهان محسوب می شود، همچنین کالاهایی مانند شکر، چای، تنباکو و ... هم در این کشور تولید می شوند.

علاوه بر نفت و گاز، کشاورزی هم نقش عمده ای در اقتصاد این کشور بازی می کند و برنج، سیب زمینی شیرین، بادام زمینی و سویا از مهمترین محصولات کشاورزی در این کشور هستند.

اندونزی

غذاها

در اندونزی غذاهایی بسیار خوش طعم و متفاوت را می توانید امتحان کنید، همچنین تنوع غذایی بسیاری هم در این کشور وجود دارد و افراد با سلایق و عادات غذایی مختلف می توانند غذای مورد علاقه خود را در این کشور پیدا کنند.

سامبال که نوعی سس تند است و در اکثر غذاهای این کشور دیده می شود، رندانگ گوشت گوساله، باکسو که نوعی سوپ است، ساتای، اوپورآیام یا مرغ سرخ شده، برنج سرخ شده، گادو گادو، ناسی گورنگ و ... از مهمترین غذاهای کشور اندونزی محسوب می شوند.

اندونزی

مهمترین شهرها

جاکارتا، پایتخت اندونزی و یکی از شهرهای توریستی این کشور است، اما جزیره زیبای بالی در واقع مقصد اصلی بسیاری از گردشگران و مسافران به اندونزی محسوب می شود. جزیره ای کوچک که با آب و هوای متفاوت، مزارع سرسبز برنج و طبیعت بکر خود نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. باندونگ از دیگر شهرهای بزرگ کشور اندونزی است که توانسته جای خود را در میان شهرهای توریستی این کشور به خوبی باز کند.

اندونزی

مهمترین اماکن گردشگری

جزایر گیلی، بالی زیبا و حیرت انگیز، قله هرم کارستنس، ساحل کلینگ کینگ، آتشفشان کاوا آیجن، روستای بوکیت لاوانگ و ... از مهمترین جاذبه های اندونزی هستند که در مورد آنها می توانید در بخش گردشگری به صورت مفصل بخوانید.

اندونزی