info@maniaparvaz.com

[(img)|1038757374642001B|درباره گرجستان] کشور توریست پسند گرجستان

گرجستان کشوریست در اروپای شرقی که هر ساله بسیاری از مسافران ایرانی را پذیرا میباشد و کشوری توریست پسند است!!

خب توریست پسند بودن یک کشور دلایل زیادی میتواند داشته باشد؛ مثلا نوع آب و هوا، مکان های جذاب و دیدنی، فرهنگ و برخورد مردم، جذابیت های آداب و رسومشان، قیمت مناسب و.... .

کشور گرجستان هم از این دلایل بی بهره نیست.

حال در این مطلب به دلایل توریست پسند بودن گرجستان میپردازیم.

آب و هوای گرجستان

گرجستان آب و هوای متنوعی دارد؛ به طوری که سمت غرب، آب و هوای نسبتا گرمسیر و سمت شرق آب و هوای قاره ای دارد.

هوای سرد هیچ وقت از سمت شمال وارد نمیشود، زیرا که منطقه کوهستانی قفقاز مانعیست بر سر راه هوای سرد.

به دلیل نزدیکی با دریای سیاه، آب و هوای گرم و مرطوب هم در نواحی ساحلی گرجستان دیده میشود. در بندر باتومی انواع مختلفی از درختان نخل رشد میکنند.

حال میرسیم به دشت های شرقی گرجستان که به دلیل وجود کوهستان، از اثر گذاشتن دریای سیاه حفظ شدند و آب و هوایی قاره ای دارند.

حال دیدیم که گرجستان آب و هوایی متنوع دارد و همین یک نکته مثب برای گردشگرانیست که دنبال آب و هوایی متفاوت با محل زندگی خود هستند.

البته این مورد برای ایرانیان متفاوت نیست!!

چرا که در ایران هم آب و هوای متنوع و خاص یافت میشود.

پس شاید برای ایرانیان دلایل دیگری جذاب باشد تا به گرجستان سفر کنند.

جاذبه های گردشگری گرجستان

شاید یکی از دلایل عمده ی جذابیت سفر به گرجستان جاذبه های توریستی آن باشد که چند سالیست گردشگران را به سمت خود جلب میکند.برای مثال ، کوهستان های متنوع برای کسانی که به دنبال اسکی و ورزش های پر هیجان هستند بسیار مناسب و جذاب است.

اما جاذبه ها فقط به کوهستان ختم نمیشود، طبیعت زیبا و سواحل نیمه گرمسیر گرجستان هم طرفدار های خاص هودش را دارد که باید به آنها توجه کرد و تا حد امکان از آن ها لذت برد.

آثار باستانی موجود در گرجستان نشان دهنده تاریخی پر فراز و نشیب است که نشلن دهنده تسلط امپراطوری های مختلفی بوده است و قدمت آنها به چیزی حدود 500 سال پیش قبل از میلاد برمیگردد.

در کنار آثار باستانی زیبای گرجستان ، میتوان به مهمان نوازی مردمانش و غذا های لذیذشان اشاره کرد که باعث جلب توجه گردشگران زیادی شده. در اصل آشپزی و فرهنگ و هنر گرجستان ، تلفیقی از فرهنگ های گوناگون کشور های آسیایی است.

در پایتخت این کشور که تفلیس نام دارد، میتوان از خیابان های باریک و پرپیچ و خم ، کافه ها ، غذا ها و نوشیدنی های محلی ، بسیار زیاد لذت برد. همچنین میتوان در کنار موزه ها و تئاتر های محلی ، از سواحل گرم دریای سیاه لذت برد. از مکان های دیدنی گرجستان میتوان به قلعه ی ناریکالا ، کوه قازبگی ، اوپلیستسیخه ، کلیسای Gergeti Trinity ، متسختا ، وادیاز ، برجومی و... اشاره کرد. همچنین از معروف ترین و لذیذ ترین غذاها هم میتوان به کاچاپوری ، خینکالی ، چورچخلا ، لوبیو ، چاکاپولی و مستوادی اشاره کرد.

به گرجستان سفر کنیم؟؟

به گمانم کمتر کسی پیدا میشود که با خواندن این مطالب ، دلش نخواهد سفری به گرجستان داشته باشد.

در کنار جذابیت کشوری که سفر میکنید ، راحتی پرواز و نوع اقامتگاه از مهمترین نکات سفر است که آژانس مسافرتی مانیا پواز، این شرایط را برای شما فراهم کرده است. شما میتوانید با مشاهده تور های گرجستان ، از انواع پکیج ها دیدن کنید.

مانیا پرواز رویایی