info@maniaparvaz.com

مسقط، نگین تاج پادشاهی عمان

شهر مسقط در کنار پایتخت بودن، یکی از زیباترین شهر های عمان است. به گمانم اکثر ایرانی ها با شنیدن نام این شهر به یاد حلوای معروف مسقطی بیوفتند. این شهر با تمام پیشرفت هایی که در سال های اخیر داشته است هنوز هم حال و هوای سنتی خودش را حفظ کرده است و این را مدیون مردمانش است.

مسقط شهر زیبای عمان

شرایط آب و هوایی مسقط

اگر از روی نقشه نگاهی به موقعیت شهر مسقط بیندازید متوجه خواهید شد که این شهر در شبه جزیره عربستان قرار دارد و در این صورت به این نتیجه خواهید رسید که تابستان هایی گرم و شرجی دارد. کمترین تعداد گردشگر در ماه ژوئن که گرم ترین ماه سال است به این شهر سفر میکنند و اصولا بهرین زمان برای خرید تور مسقط از ماه آذر تا اسفند است.

فرهنگ مردمان مسقط

مردمانی بسیار مهمان نواز که آداب خاصی را برای ارتباط با دیگران دارند. ارتباط چشمی برای آنها مهم است و سعی میکنند همیشه رفتاری گرم با شما داشته باشند. برای آنها هم نوعشان بسیار با اهمیت است و سعی میکنند به صورت غیر مستقیم آنان را متوجه اشتباهاتشان کنند. دست دادن را دوست دارند و نشانه ی احترام است. حال اگر بعد از دست دادن دست راست خود را بر روی قلب طرف مقابل بگذارید یعنی احترام ویژه ای برای آنان قائلید.

غذا های لذیذ مسقط

یکی از جاذبه های مورد پسند گردشگران عمان، غذاهای لذیذشان است که آدم را وسوسه میکند. غذاهایی که اینجا به شما معرفی مکنیم را حتما هنگام سفر به مسقط امتحان کنید و لذت ببرید.

1- مشکاک :

چیزی نیست جز کباب خودمان اما با ادویه های عمانی به خصوص کاری، که گوشت گوساله یا گوسفند یا مرغ را در این ادویه جات میخوابانند

مشکاک غذای عمانی

2- لبن :

لبن در زبان عربی به معنای شیر ترش است. درست، شیر ترش! اما در واقع لبن عمانی همان دوغ است که از ماست و کره شیر تهیه میشود؛ و معمولا با هل، نعنا و زیره سبز مخلوط میکند و مینوشند.

لبن نوشیدنی عمانی

3- حلوا :

ما در ایران حلوا را با همان حلوا میشناسیم اما در زبان عربی به معنی دسر است اما عمانی ها به شیرنی معروف خود حلوا میگویند. حلوا بدون آنکه در آن شکلاتی استفاده شود قهوه ای رنگ است اما با استفاده از زعفران به رنگ نارنجی هم در می آید.

حلوا

4- مشوی :

یکی از خوشمزه ترین و لذیذ ترین غذاهایی که وقتی به عمان و مسقط سفر میکنید، باید امتحان کنید. این غذا ماهی شر است که به صورت کباب شده سرو میشود و قبل از کباب شدن آن را در ادویه جات سنتی عمانی خوابانده و در آخر با یک سس لیموی خاص میل میشود.

مشوی

عمان کشوریست که در کنار پیشرفتش، زیبایی های سنتش را هم حفظ کرده و همین برای گردشگران یک جذابیت توریستیست.حتما عمان و مسقط را در برنامه های سفر خود قرار دهید.

مانیا پرواز رویایی