info@maniaparvaz.com

جاذبه های گردشگری وان پارت 1

وان, شهری جذاب برای گردشگران ایرانی

شهر وان ترکیه که در مرز ایران و ترکیه قرار گرفته شهری است با آب و هوایی بسیار خوب که زبان بسیاری از مردمش کردی کرمانجی و البته زبان رایج کشور ترکیه یعنی ترکی استانبولی است.

این شهر به دلیل نزدیکی به ایران و وجود جاذبه های تاریخی و طبیعی مورد علاقه بسیاری از گردشگران ایرانی است.

در زیر به معرفی برخی از مناطق دیدنی این شهر کوچک و دیدنی برای گردشگران پرداخته ایم.

جاذبه های گردشگری وان

دریاچه وان

بزرگترین دریاچه کشور ترکیه همین دریاچه است و هر ساله مسافران زیادی به ویژه از ایران برای بازدید از این دریاچه و ساحل زیبای آن به وان سفر می کنند. آب این دریاچه شور است و تنها نوعی ماهی خاص می تواند در آن به حیاتش ادامه دهد.

قایقهای کوچکی در این دریاچه هستند که به کمک آنها می توانید در این دریاچه قایق سواری کرده و به جزایر آن از جمله جزیره آختامار بروید.

جاذبه های گردشگری وان

جزیره آختامار

در اطراف دریاچه وان می توانید از جزیره آختامار یا آکدامار دیدن کنید. در این جزیزه کلیسای تاریخی صلیب مقدس وجود دارد که بازدید از آن با معماری ارمنی برای گردشگران بسیار جذاب است. طبیعت این جزیره هم بسیار دیدنی و آرام بخش است.

خانه گربه های وان

یکی از جاذبه های شهر وان به ویژه برای علاقه مندان به حیوانات گربه های این شهر با چشمان آبی و کهربایی منحصر به فردشان هستند. دولت ترکیه برای جلوگیری از انقراض آنها مرکزی به نام خانه گربه ها را برای نگهداری از آنها تاسیس کرده که می توانید در سفر به وان با رفتن به این مرکز تجربه ای خاص و جالب را در سفر کسب کنید.

جاذبه های گردشگری وان

آبشار مرادیه

این آبشار یکی از زیباترین مناطق وان است. این آبشار حدود 5 الی 6 متر ارتفاع دارد و صدای آب مطمئنا تجربه بسیار زیبایی را برای شما رقم خواهد زد.

پل معلقی که برای رسیدن به این آبشار باید از آن گذر کنید هم تجربه ای عالی بوده و با اینکه برای برخی ترسناک است برای بسیاری از علاقه مندان با هیجان بسیار همراه است.

در این منطقه کافه ها و رستورانهایی هم برای بازدیدکنندگان و گردشگران وجود دارد.

جاذبه های گردشگری وان

قلعه هوساپ

قلعه ای قدیمی که دیدن آن برای گردشگران به ویژه علاقه مندان به آثار تاریخی خالی از لطف نیست. در این قلعه کتیبه ای به زبان فارسی را می توانید ببینید که برای گردشگران ایرانی از جذابیت ویژه ای برخوردار است. هوساپ به معنای آب زیباست و این قلعه و پل تاریخی آن از مهمترین جاذبه ها برای مسافران به شهر کوچک وان محسوب می شوند.

جاذبه های گردشگری وان