info@maniaparvaz.com

جاذبه های گردشگری استانبول

"تا به حال به این مطلب فکر کردید که چرا اکثرا استانبول را برای سفر انتخاب میکنند؟"

استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است.

جالب است بدانید شهر استانبول در گذشته به نام های بیزانتیوم ، رم جدید ، آگوستا آنتونینا ، استیمبول و اسلامبول شناخته میشد. استانبول به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار زیاد در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است و به همین دلیل سالانه میزبان گردشگان بسیاری میباشد. این شهر در کنار دریا مرمره قرار دارد و تنگه بسفر این شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است.

این تقسیم شدن شهر باعث شده است که قسمت غربی استانبول را اروپایی و قسمت شرقی را آسیایی بنامند و شما با تورهای لحظه آخری استانبول ویژه نوروز "مانیا پرواز" میتوانید از دو قسمت استانبول بازدید نمایید.

استانبول

"آب و هوای شهر استانبول"

یکی از ملزومات سفر به استانبول، اطلاع داشتن از آب و هوای این شهر است. آب و هوای استانبول به دلیل بارندگی مرطوب است و اغلب همراه با وزش باد است و به همین خاطر شهر استانبول، دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد است. چیزی که در زمستان استانبول به چشم می آید مه میباشد که آسمان شهر را زیبا میکند.

به طور میانگین بیشترین درجه حرارت در زمستان بین 7 و 9 درجه سلسیوس میباشد. مناسب ترین زمان برای سفر به استانبول ، ماه های فروردین و مهر میباشد.

آب و هوای استانبول

"غذا های خوشمزه ترکی"

در کنار دیدنی ها و جاذبه های توریستی ، غذا های ترکی را نباید فراموش کرد. استانبول دارای رستوران های شیک و مردنی میباشد که دارای منو های وسوسه انگیزی هستند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که این غذا ها در کنار خوشمزه بودنشان گران هم هستند!!!

اما اگر دنبال غذا های ارزان قمت در استانبول هستید بهتر است که غذا های لذیذ خیابانی استانبول را بچشید ، غذا هایی مانند : سیمیت ، کومپیر ، لهمجون ، دوروم ، بورک، تانتونی، کوکورچ و میدیه دولما که طعمشان را فراموش نخواهید کرد.

غذا های استانبول

غذای استانبول

"هتل های استانبول"

شهر استانبول مملو از هتل های بیشمار است. هتل های استانبول شامل هتل آپارتمان های کوچک و هتل های لوکس 5 ستاره بین المللی میشود. در تور استانبول برای انتخاب از میان تعداد زیاد هتل ها، بهتر است از بین هتل های 5، 4 و 3 ستاره ، هتلی را انتخاب کنید که به مرک شهر استانبول و میدان تکسیم نزدیکتر باشد. حتما میپرسید چرا !! به دلیل اینکه به اکثر مکان های تفریحی استانبول نزدیک تر خواهید بود.این نکته توجه کنید که رای سفر به استانبول ، حتما نیاز به دانستن زبان خاصی نیست ، چرا که این شهر پذیرای توریست های بسیاری میباشد و مردم این شهر به زبان های مختلف آشنایی دارند و متوجه خواسته های شما خواهند شد. بعد از استقرار در هتل حتما از راهنمای تور هتل بخواهید که نقشه گردشگری در اختیارتان بگذارد.

هتل های استانبول

پس از مرور مختصری بر شهر زیبا و شگفت انگیز استانبول، اکنون به بررسی جاذبه های گردشگری استانبول می پردازیم. با ما همراه باشید.

کاخ ابراهیم پاشا

این کاخ پس از مرگ ابراهیم پاشا به عنوان زندان، سربازخانه، دفتر ثبت و ادارات دولتی استفاده می شد و در سال 1983 به موزه هنرهای اسلامی ترکیه تبدیل شد. در کاخ ابراهیم پاشا که از آثار مهم معماری محسوب می شود، مجموعه هنرهای مذهبی ترکیه نگهداری می شود.

جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد سلیمانیه

مسجد سلیمانیه مجموعه ای از بناهاست که یکی از آن ها مقبره سلیمان و همسرش است. مقبره معمار بزرگ «سینان» نیز در این مسجد قرار دارد. مسجد سلیمانیه دومین مسجد بزرگ در شهر استانبول است که با سجاده هایی قرمز رنگ پوشیده شده است و این سجاده ها به سمت مکه قرار دارند.

جاذبه های گردشگری استانبول

آکواریوم تورکوآز

مساحت آکواریوم تورکوآز 8000 متر مکعب است و دارای بیش از 10 هزار جاندار دریایی است. این آکواریوم توسط شرکتی با هزینه 20 میلیون یورو ساخته شد. در آکواریوم تورکوآز جاندارانی از قبیل ماهی های اقیانوسی، ماهی های تروپیکال، 5 نوع کوسه ماهی و نهنگ مختلف وجود دارد. این آکواریوم که یکی از جاذبه های گردشگری استانبول است، برای آموزش کودکان در محافظت از جانداران دریایی نیز استفاده می شود.

جاذبه های گردشگری استانبول

حمام چمبرلیتاش

حمام چمبرلیتاش در نزدیکی بازار بزرگ استانبول و در مقابل ستون چمبرلیتاش قرار دارد. معمار سینان این ستون را در سال 1584 برای نوربانو سلطان و همسرش سلیم دوم ساخته است. این حمام دارای 38 حوض جداگانه است و هنوز کاربری دارد.

جاذبه های گردشگری استانبول

قصر ییلدیز

این قصر یکی از زیباترین مناظر واقع در حاشیه تنگه بسفر ترکیه است. پیشنهاد می کنیم در سفر به استانبول از این مکان دیدنی بازدید کنید.

جاذبه های گردشگری استانبول

آب انبار بازیلیکا سیسترن

آب انبار بازیلیکا سیسترن که بسیار بزرگ و وهم انگیز است، رو به روی مسجد سلطان احمد در استانبول قرار دارد و ورودی آن کوچک است. از پله ها که پایین بروید، با فضایی بزرگ و تاریک مواجه می شوید که پر از ستون های زیبا و منحصر به فرد است و موسیقی هیجان انگیزی نیز در آن پخش می شود. مسیر بازدیدکنندگان روی حوضچه ای ساخته شده که پر از ماهی های ریز و درشت است. این آب انبار در سال های گذشته به عنوان کاروان سرای تاجران ابریشم مورد استفاده قرار می گرفت.

جاذبه های گردشگری استانبول

موزه اورهان کمال

موزه اورهان کمال یکی از موزه های استانبول است که این موزه جهت یادبود «اورهان کمال» با همکاری مرکز هماهنگی هنری و فرهنگی اورهان کمال، ساخته شد. به عبارتی دیگر، خانه او به موزه تبدیل شد و عکس های اورهان کمال، چاپ اول کتاب ها، کتاب های منتشرشده به زبان های بیگانه، اتاق کار، لباس ها و وسایل شخصی او در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد شاهزاده

یکی از مساجد استانبول، مسجد شاهزاده است که در مرکز شهر استانبول واقع شده است و دو مناره این مسجد از نظر معماری بی نظیر و منحصر به فرد است.

جاذبه های گردشگری استانبول

برج کیزکولسی ( برج دختر)

برج دختر استانبول برجی رمانتیک است که در بخش ورودی خلیج استانبول قرار دارد و ارتفاع آن به 62 متر می رسد. شما می توانید هنگام غروب آفتاب از بالای این برج، منظره زیبایی از تنگه بسفر را تماشا کنید. از امکانات دیگر این برج می توان به رستوران ها و کلوپ های شبانه نزدیک این برج اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری استانبول

عمارت چینعلی کوشک

یکی از جاذبه های گردشگری استانبول، عمارت چینعلی کوشک است که در قرن 15 میلادی ساخته شد. امروزه از این عمارت به عنوان یک موزه سرامیک در ترکیه استفاده می شود. در عمارت چینعلی کوشک سفال ها و کاشی های مربوط به دوران سلجوقیان و عثمانی ها نگهداری می شود.

جاذبه های گردشگری استانبول

اقامتگاه تابستان آینالی کاواک

یکی از معماری های سنتی ترکیه، اقامتگاه تابستان آینالی کاواک می باشد و به دلیل آینه کاری های داخل آن در استانبول معروف شده است.

جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد سوکول لو محمد پاشا

یکی دیگر از مساجد استانبول، مسجد سوکول لو محمد پاشا می باشد که این مسجد در نزدیکی مسجد سلطان احمد قرار دارد و داخل آن از کاشی های آبی، قرمز، بنفش و سبز استفاده شده است.

جاذبه های گردشگری استانبول

تنگه بسفر

تنگه بسفر باریکه آبی است که دریای مرمره را به دریای سیاه متصل می کند. گشت و گذار در این منطقه از استانبول با کشتی بسیار لذت بخش است.

جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد بایزید

این مسجد یکی از مسجدهای تاریخی استانبول است. در کناره های سقف گنبد این مسجد (مثل مسجد ایاصوفیا) نام های الله، محمد، ابوبکر، عمر، عثمان، علی، حسن و حسین به خط ترکی عثمانی حک شده است.

جاذبه های گردشگری استانبول

موزه مدرن

یکی دیگر از موزه های استانبول، موزه مدرن استانبول است که در سواحل بسفر قرار دارد و آثار هنری از قبیل نقاشی مدرن، عکاسی و.. است که که در سطح ترکیه و حتی در سطح جهان معروف شده است. از امکانات این موزه می توان به یک رستوران و کافه، یک سینما و یک فروشگاه اشاره کرد.

جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد شاکرین

این مسجد به عنوان یکی از مساجد مدرن ترکیه و جهان اسلام شناخته شده است. نکته جالب در مورد این مسجد این است که سه سمت مسجد شیشه ای می باشد.

جاذبه های گردشگری استانبول

سخن پایانی

اگر به استانبول سفر کنید، متوجه می شوید که استانبول شهری زیبا با جاذبه های گردشگری فراوان است. توصیه می کنیم قبل از سفر به استانبول، جاذبه های گردشگری آن را بشناسید تا در سفر به استانبول از این مکان های گردشگری بازدید کنید و از سفر خود لذت بیشتری ببرید.

جهت مشاهده تور های استانبول ویژه نوروز به قسمت تورهای نوروز استانبول سایت مانیا پرواز مراجعه نمایید.