info@maniaparvaz.com

جاذبه های گردشگری استانبول

درباره شهر جذاب استانبول

"تا به حال به این مطلب فکر کردید که چرا اکثرا استانبول را برای سفر انتخاب میکنند؟"

استانبول بزرگترین شهر کشور ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی این کشور است.

جالب است بدانید شهر استانبول در گذشته به نام های بیزانتیوم ، رم جدید ، آگوستا آنتونینا ، استیمبول و اسلامبول شناخته میشد. استامبول به دلیل داشتن جاذبه های گردشگری و توریستی بسیار زیاد در سال 2010 به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا شناخته شده است و به همین دلیل سالانه میزبان گردشگان بسیاری میباشد. این شهر در کنار دریا مرمره قرار دارد و تنگه بسفر این شهر را به دو قسمت تقسیم کرده است.

این تقسیم شدن شهر باعث شده است که قسمت غربی استانبول را اروپایی و قسمت شرقی را آسیایی بنامند و شما با تورهای لحظه آخری استانبول "مانیا پرواز" میتوانید از دو قسمت استانبول بازدید نمایید.

استانبول

"آب و هوای شهر زیبای استانبول"

یکی از ملزومات سفر به استانبول، اطلاع داشتن از آب و هوای این شهر است. آب و هوای استانبول به دلیل بارندگی مرطوب است و اغلب همراه با وزش باد است و به همین خاطر شهر استانبول، دارای تابستان های گرم و مرطوب و زمستان های سرد است. چیزی که در زمستان استانبول به چشم می آید مه میباشد که آسمان شهر را زیبا میکند.

به طور میانگین بیشترین درجه حرارت در زمستان بین 7 و 9 درجه سلسیوس میباشد. مناسب ترین زمان برای سفر به استانبول ، ماه های فروردین و مهر میباشد.

آب و هوای استانبول

"غذا های خوشمزه ترکی"

در کنار دیدنی ها و جاذبه های توریستی ، غذا های ترکی را نباید فراموش کرد. استانبول دارای رستوران های شیک و مردنی میباشد که دارای منو های وسوسه انگیزی هستند. البته باید به این نکته هم توجه کرد که این غذا ها در کنار خوشمزه بودنشان گران هم هستند!!!

اما اگر دنبال غذا های ارزان قمت در استانبول هستید بهتر است که غذا های لذیذ خیابانی استانبول را بچشید ، غذا هایی مانند : سیمیت ، کومپیر ، لهمجون ، دوروم ، بورک، تانتونی، کوکورچ و میدیه دولما که طعمشان را فراموش نخواهید کرد.

1.بورک-Borek

غذا های استانبول

2.کومپیر-Kumpir

غذای استانبول

"هتل های زیبای استانبول"

شهر استانبول مملو از هتل های بیشمار است. هتل های استانبول شامل هتل آپارتمان های کوچک و هتل های لوکس 5 ستاره بین المللی میشود. در تور استانبول برای انتخاب از میان تعداد زیاد هتل ها، بهتر است از بین هتل های 5، 4 و 3 ستاره ، هتلی را انتخاب کنید که به مرک شهر استانبول و میدان تکسیم نزدیکتر باشد. حتما میپرسید چرا !! به دلیل اینکه به اکثر مکان های تفریحی استانبول نزدیک تر خواهید بود.این نکته توجه کنید که رای سفر به استانبول ، حتما نیاز به دانستن زبان خاصی نیست ، چرا که این شهر پذیرای توریست های بسیاری میباشد و مردم این شهر به زبان های مختلف آشنایی دارند و متوجه خواسته های شما خواهند شد. بعد از استقرار در هتل حتما از راهنمای تور هتل بخواهید که نقشه گردشگری در اختیارتان بگذارد.

هتل های استانبول

"سفر به استانبول"

احتمالا بعد از خواندن این مطالب دلتان میخواهد جاذبه های توریستی استانبول را از نزدیک ببنید و لذت ببرید،

بنابراین با مشاهده لیست تور های استانبول مانیا پرواز، کار خود را راحت کنید.