چرا مجارستان

پایتخت کشور مجارستان شهر بودا پست است که به زعم بسیاری از گردشگران به آن پاریس شرق اروپا گفته می شود.

این شهر یکی از غنی ترین شهرها از لحاظ فرهنگی در شرق اروپا و در بر دارنده تعداد کثیری از آثار میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو می باشد. سابقه سکونت در این شهر به دوران پارینه سنگی باز می گردد اما به طور رسمی این شهر در سال 1872 با ادغام سه شهر مستقل ابودا ، بودا و پست تشکیل گردید و به مرکز تجاری ، صنعتی و اجرایی مجارستان تبدیل شد.

وجود رودخانه دانوب و چشمه های آب گرم آن که قدمت بهضی از آنها به دوران قبل از تاریخ باز می گردد یکی از اصلی ترین دلایل شهرت این شهر می باشد.

در بوداپست شما سرگرمی های بسیار از بسکتبال خیابانی تا کنسرت های کلاسیک،، آثار و ابنیه معماری شگفت قرن بیستم و زیباترین چشم انداز های طبیعی را دارید که شما را برای گذرندان یک تعطیلات رویایی به سوی خود جذب می کند.

بهترین زمان سفر به مجارستان.

به طور کلی می توان گفت بهترین زمان سفر به کشورهای شرق آسیا از اواخر فروردین تا اواخر شهریور ماه می باشد. بوداپست نیز بیشترین مسافر را در نمیه اول سال دارد اما برای مسافرانی که به دنبال تور ارزان مجارستان هستند این خبر خوش را داریم که مانیا پرواز می تواند تور مجارستان را در نیمه دوم سال با هزینه ای به مراتب ارزان تر به شما ارائه دهد.

واحد پول و زبان مجارستان.

مردم این کشور به زبان مجارستانی سخن می گویند، اما نگران نباشد چون به دلیل حجم بالای توریست سالانه در این گشور اکثریت مردم به زبان انگلیسی آشنا هستند. به مردم مجارستان در اصطلاح انگلیسی هانگری به معنی مجارستانی می گویند. واحد پول این کشور نیز فورینت می باشد که نرخ تبدیل دلار به فورینت مجارستان به ازای هردلار 283 فورینت می باشد.

ویزای مجارستان.

این کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنین عضو پیمان شنگن می باشد. به این معنی که شما برای خرید تور مجارستان ملزم به دریافت ویزای شنگن می باشید. گرچه دریافت ویزای شنگن سخت از دیگر ویزاها است اما خبر خوب اینجاست با دریافت ویزای شنگن و ورود به مجارستان به دلیل نزدیکی و داشتن مرز مشترک با دیگر کشورهای اروپایی شما می توانید از کشورهای اتریش، چک، اسلواکی به صرف هزینه و زمان اندک بازدید کنید. برای اطلاع از شرایط دریافت ویزای شنگن با کارشناسان مانیا پرواز تماس بگیرید.

.

اصلی ترین جاذبه های توریستی بوداپست.

.

- قلعه و تپه بودا Buda Castle & amp; amp; amp; amp; amp; Castle Hill

.

- ساختمان پارلمان و گنبد های طلایی Parliament Buildings and Crown Jewels

.

- کلیسای سینت استفان باسیلکا St. Stephen's Basilica

.

- قلعه فیشر من Fisherman's Bastion

.

- رودخانه دانوب و پل زنجیر The Danube Promenade

.

- کلیسای ماتیاس ( کلیسای بانوان ما) Matthias Church (Church of Our Lady)

.

- موزه هنرهای زیبا The Museum of Fine Arts

.

- میدان قهرمانان و بنای هزاره Heroes' Square and the Millennium Monument

.

- بیمارستان در صخره های اتمی بانکر Hospital in the Rock Nuclear Bunker Museum

.

- موزه ملی مجارستان The Hungarian National Museum

.

پارک وودلند City Woodland Park (Városliget)

.

جزیره مارگارت Margaret Island

مانیا پرواز