info@maniaparvaz.com

تور مارماریس

همه چیز درباره مارماریس

مارماریس شهری بندری در جنوب غرب ترکیه میباشد که به دلیل نزدیکی این شهر به دریا و وجود 2 بندرگاه اصلی سبب شده است که به یکی از اصلی مکان ها واسه کشتی رانی و غواصی میباشد.

از آب های مارماریس به راحتی میتوان به جزیره بونانی رودس سفر کنید.

مارماریس ترکیه

موقعیت جغرافیایی مارماریس

شهر مارماریس از لحاظ جغرافیایی بین دریای اژه و مدیترانه قرار گرفته است شهر مارماریس حدود 878 کیلومتر مساحت دارد که در واقع نام این شهر از سنگ مرمر گرفته است .

آب و هوای شهر مارماریس

با توجه به شرایط جغرافیایی مارماریس که شهری بندری میباشد این شهر دارای آب هوای مدیترانه ای میباشد. تابستان های این شهر هوای گرم و مرطوب میباشد و زمستانی های نسبتا سردی دارد.

به طور کلی بهترین فصل سفر به شهر مارماریس تابستان و اوایل بهار میباشد.

مارماریس

هزینه خورد و خوارک در مارماریس

در شهر مارماریس ترکیه یه وعده غذا ارزان قیمت باید هزینه 25 لیر بپردازد برای صرف یه وعده غذا 2 نفره در یک رستوران 80 لیر بپردازد. اگر میخواهید که در سفر اقتصادی عمل کنید باید کمی جستوجو کنید با قیمت های کمتری یه وعده غذای نسبتا خوب در رستوران های خیابانی میل کنید

در شهر مارماریس تنوع غذای بسیاری هست و انتخاب غذا زیاد کاری سختی نمیباشد زیرا مردم ترکیه مثل مردم ما نیز غذاهای گوشتی دوست دارند.

هزینه حمل و نقل در مارماریس

هزینه بلیط تک سفره 2.5 لیر میباشد هزینه تاکیس از زمانی در میشینید در تاکسی 3 لیر و در ازای هر یک کیلومتر 4 لیر میباشد اگر میخواهید تاکسی منتظر شما باشد باید 18 لیر پرداخت کنید

حمل و نقل در مارماریس

جاذبه های گردشگری در مارماریس

قلعه مارماریس:

قدمت این قلعه به 3000 سال پیش از میلاد مسیح برمی گردد که اولین بار توسط ایونی ها ساخته و در دوره ی "اسکندر کبیر" مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت.

این قلعه در دوران سلطان سلیمان به عنوان پایگاه نظامی استفاده می شد.

بعد از ترمیم به خاطر آسیب های جدی در جنگ جهانی اول در سال 1991 یه یک موزه تبدیل شد.

این قلعه به " بهشت گردشگران" شهرت دارد.

قلعه تاریخی مارماریس، دارای هفت منطقه داخلی است. سالن های باستان شناسی،سالن مردم نگاری،گالری های متنوع هنری و انبار از بخش های دیدنی این قلعه محسوب میشوند.

از بالای قلعه می توان خرابه های به جامانده از فیسکس که در منطقه باستانی "کاریابورد" است را مشاهده کرد.

قلعه مارماریس

میدان جوانان:

میدان جوانان 19 می کنار ایستگاه دولموس در مارماریس قرار دارد.

در قسمت مرکزی میدان حوض و فواره هایی قرار داده شده است که نمایش این فواره ها در زمان های 15 دقیقه ای انجام می شود. در قسمت ورودی میدان مجسمه دو زن ومرد قرار دارد که نماد این میدان است.

این میدان محل اصلی کنسرت های فضای باز،نمایش های مختلف ترکیه است.

مراکز خرید در مارماریس

1- بازارگ بزرگ یا کارسی مارکت

2- نتسل مارینا

3- آیکملر

از آنجایی که ترکیه کشوری مسلمان به شمار میرود به همین دلیل زمان بازدید در این بازار ها مذهبی باید پوشش مناسبی داشته باید

هرگز در مکان های عمومی سیگار نکشید.

هرکز در مکان های عمومی بلند صحبت نکنید.