info@maniaparvaz.com

تور دهلی + گوا

تور دهلی + گوا (تابستان 98)

شروع قیمت :,9850000

ایرلاین: Mahan Air

مدت اقامت :,7 شب و 8 روز

تاریخ اعتبار : شهریور 1398

ادامه ...

هندوستان هندوستان

جمهوری هندوستان کشوری است در جنوب آسیا که پایتخت آن دهلی است. هندوستان از شمال غربی با پاکستان، از شمال با چین، بوتان، نپال و تبت و از شمال شرقی با برمه و بنگلادش همسایه است.

سرزمین زیبای هند به سه بخش تقسیم می شود:

فلات های مرتفع شمالی که از مرتفع ترین فلات های جهان است.

جلگه های جنوبی که از نظر کشاورزی بسیار اهمیت دارد.

فلات های جنوب که از صخره های سخت آتشفشانی تشکیل شده است.

هنددوستان ششمین کشور تولیدکننده ی ماهی در سطح جهان و دومین تولیدکننده ی ماهی بومی در جهان است.

وقتی میگوییم هند، یعنی دومین کشور پر جمعیت دنیا که نزدیک به حدود یک ششم جمعیت جهان را در خود جای داده است! پس با یک غول پر جمعیت رو به رو هستیم. در تور هند شاهد طبیعتی بی نظیر خواهید بود و هرکجا که از هند بروید خواهید دید که غرق در طبیعت هستید.

همچنین در سفر به هند باید علاوه بر بازدید از ساختمان های قدیمی و اسلامی آن به مناطق پر زرق و برق هم رفت و بازدید کرد.

منابع اصلی مواد معدنی هند شامل زغال سنگ، آهن، منگنز، میکا، بوکیست، تیتانیوم، کرومیت، گاز طبیعی، الماس، نفت خام و سنگ آهک است.

هندوستان

آب و هوای شهر هند

هند گردشگر زیادی دارد اما اکثر شهرهای توریستی آن دارای آب و هوای گرم و خشک هستند و شاید باب میل همه نباشد. اگر به دنبال فصلی مناسب برای سفر به شهری مانند دهلی هستید، بهتر است پاییز یا زمستان را انتخاب کنید زیرا از اواخر بهار هوا رو به گرمی میرود. اگر به ورزش های آبی علاقه دارید و میخواهید تعطیلات خود را در شهری صاحلی بگذرانید، پیشنهاد میکنم به شهر گوا سفر کنید. زیرا یک شهر صاحلیست.

همچنین در شهر گوا بازارچه های سنتی مختلفی قرار دارد که میتواند ساعت ها شما را سرگرم گند.

شهر زیبای هندوستان

سروصدا در هندوستان

هندوستان کشور ساکتی نیست!

رانندگان هندوستان عاشق بوق های ماشین خود هستند. حتی زمانی که ماشین خود را در گوشه ای خاموش کرده اند، باز هم بوق می زنند. وجود چنین سر و صداهایی در هند، به موضوعی عادی و طبیعی تبدیل شده اند. زمانی دولتمردان شهر مومبای تصمیم گرفتن که روزی را به عنوان روزی بدون بوق بنامند اما با واکنش عجیب مردم روبرو شدند. بسیاری از مردم هند اصلا چنین قانونی را درک نمی کردند و نمی دانستند که چرا باید چنین روزی گذاشته شود. صداهای دیگری نیز، در شهر وجود دارند. سر و صدای ساخت و ساز، گروه ها و دسته های خیابانی، اسپیکرهای بلند و صدای موسیقی در مواقع جشن ها و صدای بلندگوهای مساجد از جمله این سر و صداها در هندوستان هستند. حتی مردم نیز هنگام صحبت با یکدیگر بلند صحبت می کنند.

سروصدا در هندوستان

فرودگاه بین اللمللی

فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی فرودگاهی بین‌المللی است که در شهر بمبئی، هندوستان واقع شده است. این فرودگاه که قبلا به نام فرودگاه سحر نامیده می‌شد، بزرگ‌ترین و پر رفت‌ و آمدترین فرودگاه بین‌المللی هندوستان محسوب می‌شود.

این فرودگاه، هم‌اکنون دارای دو ترمینال مجزا برای پروازهای داخلی و خارجی خود است.

بیشترین پروازهای خارجی به مقصد کشور هند، در فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی و یا فرودگاه بین‌المللی ایندیرا گاندی در دهلی انجام می‌شود. فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی، از لحاظ میزان نقل و انتقال مسافر، شلوغ‌ترین فرودگاه در شبه‌قاره هند بعد از فرودگاه دهلی می باشد. فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی، قطب شرکت هواپیمایی ایر ایندیا و جت ایرویز است.

نام فرودگاه بین المللی چاتراپاتی شیواجی: International Airport Chhatrapati Shivaji

کد یاتا: BOM

کد ایکائو: VABB

خدمات فرودگاه بین اللمللی چاتراپی شیواجی:

خدمات تلفن همراه و خرید سیم کارت های بین اللمللی

فروشگاه های مختلف و نمایندگی برند های مختلف لباس

رستوران، کافه، فودکورت

کابین های مخصوص برای افراد سیگاری

دفاتر پستی

فرودگاه چاتراپاتی شیوانجی هندوستان