استانبول شهری است که نیمی از آن در قاره آسیا و نیمه دیگر آن در قاره اروپا قرار دارد. این شهر محل اتصال دو قاره است. در قلب این شهر تنگه بسفر قرار گرفته که محل تلاقی آبهای دریای سیاه ، دریای مرمره و خلیج شاخ طلایی است.

تاریخ استانبول

در دوران امپراطوری رومیان ، بیزاسن ها و عثمانی ها استانبول همواره پایتخت کشور ترکیه محسوب می شده و این شهرهمواره به گذشته تاریخی غنی و درخشان خود افتخار می کند. در عین حال استانبول با توجه به رشد فزاینده ای که از نظر توسعه شهری دارد آینده ای روشن را در پیش رو دارد.

گردشگری استانبول

امروزه استانبول به دلایل متعدد مورد توجه گردشگران از سرتاسر دنیا می باشد و روزانه تعداد کثیری از گردشگران برای بازدید از این ویژگی های تجاری، تاریخی و فرهنگی استانبول از این شهر بازدید می کنند.

در این میان گردشگران ایرانی حجم عمده ایی از بازدیدگنندگان شهر استانبول تشکیل می دهند.

-وجود ریشه های تاریخی و فرهنگی بین مردم ایران و ترکیه

- مسافت کوتاه مسافرت و به تبع آن هزینه ارزان تر سفر هوایی و زمینی به استانبول نسبت به سایر کشورهای همسایه.

-پیشرفت صنعت پوشاک در ترکیه و وجود بازارها و مراکز خرید گوناگون و به مراتب ارزانتر و متنوع تر از ایران.

-استفاده از سواحل و تفریحات آبی.

باعث شده تا تور استانبول همواره یکی از اصلی ترین انتخاب های ایرانیان برای گذراندن اوقات فراغت و استفاده از تعطیلات باشد.

آب و هوای استانبول

استانبول یکی از مقاصد چهار فصل برای ایرانیان میباشد و فروش تور استانبول همواره در تمام فصول سال جریان دارد.

با این حال آب و هوای استانبول از اواخر ماه سپتامبر مصادف با مهر ماه ایران به سردی گرویده و بارندگی در این شهر آغاز می شود. این شهر به دلیل قرار گرفتن در شرایط خاص جغرافیایی شهری بسیار بادخیز است و هوای آن به شدت متغیر است به طوری که در مثالی معروف در زبان ترکی استانبولی ذکر شده " هیچ گاه به آسمان (آب و هوا) استانبول اعتماد نکن. همچنین شهر استانبول به دلیل شرایط خاص جغرافیای و واقع شدن در پستی بلندی های بسیار به شهر هفت تپه نیز معروف است.