info@maniaparvaz.com

تور آلانیا

تور آلانیا ویژه 24 آبان

شروع قیمت :,3490000تومان

ایرلاین: Tailwind Airlines

مدت اقامت :,6 شب و 7 روز

تاریخ اعتبار : 24 آبان 98

ادامه ...

آلانیا

آلانیا نام شهری تاریخی در ترکیه است که 135 کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد.

شهر Alanya در غرب آنتالیا واقع شده است. آلانیا یکی از زیباترین شهرهای دنیای چه از نظر طبیعت، تاریخ، گسترش زیرساخت توریسم و اقامت، توریسم سلامت و درمان و … می باشد. شهر Alanya در فاصله ۲ ساعته از شهر آنتالیا واقع شده و یکی از بهشت های توریسم دنیا می باشد.هر ساله میلیونها گردشگر و توریست از اقصی نقاط دنیا برای سپری کردن اوقات فراغت به سمت شهر Alanya سرازیر می شوند.آلانیا در ارتفاع ۳۰۰ متری از دریا و در کنار قلعه ترکان سلجوقی و آسمان آبی منظره ای بی بدیل را میسر می سازد. شهر Alanya به سبب داشتن رستورانهای دریایی، ساحل، پلاژهای زیبا و با امکانات، بناهای تاریخی، هتل و موتل های لوکس و بی شمار، کلوب های شبانه، طبیعت بکر و … ایده آل ترین مکان برای گذراندان تعطیلات می باشد.

آلانیا نام شهری تاریخی در ترکیه است که 135 کیلومتر با آنتالیا فاصله دارد

آلانیا از شمال به رشته کوه های توروس، از جنوب به دریای مدیترانه، از شرق به قاضی پاشا از غرب به ماناوگات منتهی می شود. آلانیا بزرگترین اهمیت سیاسی خود را در قرون وسطی تحت حکومت سلطان علائ الدین کی قباد که نام شهر از اسم او گرفته شده.

آلانیا در طول تاریخ بخشی از سرزمین کیلیکیه و همچنین بخشی از سرزمین پامفیلیا محسوب می شود و بخشی از امپراطوری ایران بوده.

در دوره حکومت روم شرقی نیز به آن نام KOLONORO به معنای کوه زیبا زیبا داده شده بود.

پادشاه سلجوقی در 13 میلادی نام این شهر را به علائیه و نهایتا آلانیا در سال 1471 میلادی، ضمیمیه امپراطوری عثمانی گردید

آلانیا شهر تاریخی ترکیه

فرودگاه قاضی پاشا آلانیا

فرودگاه قاضی پاشا آلانیا کار خود را از سال 1997 آغاز کرده که دارای ظرفیت پذیرش 1.500.000 مسافر در سال در پایانه ای به مساحت 6.700 متر مربع و پارکینگ اختصاصی با ظرفیت 105 خودرو است.

این فرودگاه در قسمت جنوب شرقی آلانیا و در فاصله حدود 37 کیومتری این شهر واقع شده است

فرودگاه الانیا مانیاپرواز

تاریخ شهر آلانیا

تاریخ شهر Alanya بیشتر به زمان قبل از میلاد بر می گردد. طی تاریخ خود بعضاً جزء خاکها پامفیلیا و بعضاً خاکهای کیلیکیا مشاهده می شود. به نظر هرودوت حاکمیت شهر آلانیا ما بین پامفیلیا و کیلیکیا رد و بدل می شده است. در دوره های اول اشخاصی که از جنگ تروا موفق به فرار شده بودند به صورت دسته ای به این شهر مهاجرت کرده و سکنی گزیدند. رد پای بسیاری از مدنیتها و فرهنگها از جمله هیتیت ها، یونانیان، روم ها، ترکان سلجوقی، عثمانی ها و … در این دیار قابل روئیت و لمس می باشد.

شهر آلانیا طی تاریخ بارها با خاک یکسان و دوباره بازسازی شده است، آخرین بازسازی این شهر توسط رم ها می باشد. آلانیا در دوره بیزانس با نام کولونوروس مشهور بوده است. اگر تحقیقی در ریشه نام کولونوروس داشته باشیم به این نتیجه می رسیم که این نام به معنی کوه زیبا می باشد. بعد از فتح آلانیا به دست ترکان سلجوقی نام شهر به آلایه تغییر داده شده است. در تاریخ ۱۴۷۱ و مهاجرت ترکان به جغرافیای آناطولی آلایه به خاک های عثمانی متصل شده و اکنون نیز جزء خاکهای جمهوری ترکیه می باشد. در سال ۱۹۳۵ آتاتورک نام این شهر زیبا را به علت زیبائی ها بی بدیل و چشم نوازش را به آلانیا تغییر داد.

کیزیل کوله (Kızılkule): کیزیل کوله سمبل شهر آلانیا بوده و در ساحل آن قرار گرفته است. در تاریخ ۱۲۲۱ بعد از فتح Alanya توسط کی قباد و به دستور او کیزیل کوله طی ۵ سال ساخته و به اتمام رسیده است. این بنا در ورودی در کوچکی دارد و از ۵ طبقه که به صورت ۸ ضلعی می باشد ساخته شده است. مواد سازنده اولین طبقه این بنا سنگ و بقیه طبقه ها از آجر می باشد. ۱ طبقه از بنا به موزه تبدیل شده و اشیاء تاریخی مناطق اطراف به این موزه منتقل شده است. هر طبقه از بنا با پله های متفاوت از هم تزئین شده اند. تعداد بی شماری پنجره برای تیراندزای به دشمن در بنا تعبیه شده است. بعد از رسیدن به طبقه چهارم محلی که در ان زمان سربازان از طبقه اول و زیرین آب بنا را تهیه می کردند قابل مشاهده می باشد. بنای کیزیل کوله در سال ۱۹۵۰ بازسازی شده است.

خرابه های اوره ن، لئارتئس

خرابه های اوْره ن، لئارتئس (Ören Harabeleri, Leartes) در ۷۰ کیلومتری شهر آلانیا واقع شده است.شهر آلانیا و حومه بیشتر به موزه روباز معروف و مشهور می باشد. این شهر به علت ساحلی بودن و طبیعیت بکرش باید ذره ذره مورد جستجو و کنکاش قرار گیرد. ما از لنگرگاه کشتی ها شروع کرده و به جستجوی خود ادامه می دهیم. شهر آنتیک و تاریخی اوْرن بر پایه ستونهای بسیار بزرگ سنگی بنا نهاده شده است و به احتمال بسیار زیاد این سنگهای به علت نبودن در منطقه آلانیا از حومه و دیگر شهرها و توسط کشتی ها به این منطقه منتقل شده است. آثار باقیمانده در سواحل این شهر قدیمی به صورت خرابه های استوار می باشد. برای گردش و مشاهده شهرهای آنتیک و تاریخی هر روز صبح می توانید با ماشین شخصی و یا اتوبوسهای شهرداری و دولتی به گردش بپردازید. در منطقه ساحلی این شهرها و روستاهای آنتیک و تاریخی آثار دیگری وجود ندارد و یک طرف سواحل با باغهای موز و دیگر طرفش با آپارتمانها مزین شده است.

شهر و حومه آنتیک حدود ۹۰۰ متر از ساحل دریا ارتفاع و در روی تپه ای قرار دارد. برای رسیدن به این منطقه تاریخی مقداری از راه را با اتوبوسهای کوچکی که دولموش نام دارد طی خواهید کرد. جاده تماماً آسفالت می باشد. با گشتن این شهر و محوطه تاریخی انسان در گذشته و رفتار گذشتگان تامل می کند. طبیعت بکر و زیبا همراه با بقایای هزاران ساله از تمدن های مختلف روح و جانی دوباره به انسان می بخشد. درخشانترین دوره این شهر تاریخی به ۳ هزار سال بعد از میلاد بر می گردد. ولی ذکر این نکته خالی از لطف نیست که آثار و اسنادی که در این شهر یافت شده مربوط به ۶ هزار سال قبل از میلاد می باشد

قلعه تاریخی سینه ک و یا هاموکسیا

شهر آلانیا چندین بار در طول تاریخ بین امپراطوری های بزرگ رد و بدل شده است. آلانیا با زیبایی بی وصفش نگینی در ترکیه و دنیا بوده و است. پادشاه مصر زمانی که با کلوپاترا ازدواج می کند قلعه تاریخی سینه ک (Sinek Kalesi) را به او هدیه می کند. این هدیه باارزش امروزه با نام سینه ک کالا یا دیره ک چشمه معروف می باشد. در جنوب این قلعه روستای کوچکی وجود دارد. در زمانهای قدیم چوبهای این منطقه بریده شده و توسط کشتی و قایقهای بزرگی به مصر منتقل می شده اند. در اینجا یک جزیره کوچکی نیز به نام چاکال آدا (Çakalada) وجود دارد. چاققال در زبان ترکی به معنی شغال می باشد و احتمالاً نام این جزیره کوچک با شغال ارتباطی داشته باشد. آثاری از هزاره دوم به بعد میلادی که امروزه به صورت خرابه درآمده اند نیز در قلعه موجود می باشد. یکی از قدیمی ترین چشمه های شهر آلانیا در این قلعه به نام دیره کلی (Direkli) موجود می باشد.

خرابه های صدرا

شهر تاریخی صدرا (Syedra) امروزه در روستای سئکی (Syedra) و در بلندای تپه ای واقع شده است. خرابه های این شهر تاریخی ۲۳ کیلومتر از شهر آلانیا فاصله دارد. این شهر تاریخی از سواحلی زیبا به نام آداتاش تشکیل شده است. در دوران باستان اکثر مواد غذائی از طریق همین سواحل به جزیره برده می شده است. متاسفانه به سبب مرور زمان منطقه تغییرات زیادی را به خود دیده است و فقط سواحل آداتاش از آن همه شکوه وعظمت باقی مانده است. طی تحقیقاتی که در سواحل آداتاش صورت گرفت اشیاء بسیار قدیمی و پرارزشی کشف شد. تحقیقات آرکولوژی و باستان شناسی امروزه نیز در حال پیگیری می باشد. در قسمت غربی آداتاش یک کلیسای کوچکی نیز موجود می باشد. در کنار این کلیسا و نزدیک ساحل یک آب شیرین قرار گرفته است. برای رسیدن به شهر تاریخی صدرا چندین راه وجود دارد ولی راه جدید ساخته شده بهترین راهی می باشد که می توانید با اتومبیل طی کنید. بعد از رسیدن و طی مسیر به شهر صدرا می توانید ماشین خودرا یک گوشه ای که برای پارک تعبیه شده پارک کنید و از بقایای شهر تاریخی لذت کامل را ببرید. این مکان بهشت عکاسان و انواع هنرمندان خوش ذوق می باشد

موزه های شهر آلانیا

موزه ها به مانند تصویری از زندگی و تکامل انسانها طی دوره های مختلف در کشورها و مناطق جغرافیائی متفاوت می باشند که انسان را به تامل بیشتر وا می دارند. موزه های مختلف منجمله ائتنوگرافیک و آرکولوژیک در شهر زیبای آلانیا از زیباترین و مهمترین آثاری می باشند که هر توریست خارجی مشتاق مشاهده این آثار گردآوری شده می باشد. این موزها بعضاً در سالن های روباز و بعضاً در محوطه ها خاصی که برای این نوع آثار هنری در نظر گرفته شده است در معرض دید عموم قرار می گیرد. موزه شهر آلانیا در سال ۱۹۶۷ ساخته شده و نزدیک پلاژ دولماتاش می باشد. موزه Alanya از ۴ قسمت مختلف و از دو طبقه تشکیل شده است. طبقه زیرین موزه آثار آرکولوژیک و طبقه بالای قسمت اداری موزه می باشد. موزه آرکولوژی شهر آلانیا به مانند موزه های آرکولوژیک شهرهای قاضی آنتئپ، یالواچ و کارس(قارص) می باشد. در موزه آثاری از ائتنوگرافی شهر آلانیا و مناطق اطراف آلانیا برای مشاهده و به تصویر کشیدن کورنولوژی جغرافیایی آناطولی به مشاهده و عرضه عموم گذاشته شده است. سمبل موزه شهر آلانیا هیکل هراکلس در سالنی که به همین منظور طراحی شده است می باشد. در قسمت اول موزه آثار آرکولوژیک شهر آلانیا موجود بوده و در این سالن آثار متعددی از دوره ها بیزانس، لیدیا، فرقیا و … عرضه شده است. سکه ها، آثار مربوط به شاهان و فرمانروایان گذشته، لوازم شخصی اشخاص معروف، آثار کشف شده، آثار دریایی کشف شده و .. از آثار متعددی می باشند که در این بخش قابل مشاهده می باشند. هیکل تراشیده شده هراکلس از برنز می باشد. در قسمت دوم موزه آثار ائتنوگرافیک عرضه شده است. در این قسمت آثاری از گذشته منطقه و اشیائی که خاص منطقه آلانیا می باشد، سلاح ها، سجاده ها، نمونه های قرآن، پوششها، سمبول ها، و … به نمایش گذاشته شده است. قسمت سوم موزه به یک سالن کنفرانس شبیه می باشد که در بعضی از روزها هنرمندانی که آثار خود را عرضه می کنند به دیالوگ و عرضه آثار خود به بازدید کنندگاه می پردازند، کتابخانه موزه نیز در این قسمت می باشد. قسمت جالب دیگر موزه در هوای باز می باشد. در این قسمت انواع کاشی و سرامیک های تاریخی و … عرضه شده است

تلفن های ضروری شهر آلانیا

شهرداری آلانیا :

۵۱۳ ۱۰ ۰۲

پلیس امداد:

۵۱۱ ۲۳ ۱۲

ترافیک شهر آلانیا

۵۱۳ ۱۹ ۰۵

بیمارستان دولتی آلانیا

۵۱۳ ۴۸ ۴۲

ژاندارمری آلانیا

۵۱۳ ۱۰ ۰۳

پلیس ساحلی

۵۱۱ ۹۴ ۳۹

موزه آلانیا

۵۱۳ ۱۲ ۲۸

تماس با تمام این شماره تلفنها رایگان می باشد