تور های نوروزی

نوروز به اولین روز از اولین ماه سال خورشیدی یا همان یکم فروردین اطلاق می گردد. نوروز جشن آغاز سال نو می باشد و یکی از کهن ترین جشن های ایرانی می باشد که تاریخچه آن به زمان ایران باستان باز می گردد و کشورهای پارسی زبان همچون ایران، افغانستان و تاجیکستان این روز را جشن میگیرند.

در تقویم ایران به صورت رسمی چهار روز اول فروردین و روز یازدهم و دوازدم فروردین تعطیل رسمی می باشد اما مدارس طبق سنتی دیرینه از آغاز نوروز تا سیزدهم فروردین تعطیل می باشد.

البته به طور سنتی و عرف شده در جامعه ایران از روز یکم تا سیزدهم فروردین فصل تعطیلات آغاز سال نو می باشد و اکثر مردم ایران در این ایام به دید و بازدید یکدیگر میروند و مخصوصا از این تعطیلات سیزده روزه استفاده کرده و به سفر می روند.

بنابراین تعطیلات نوروز تبدیل به اصلی ترین فصل سفرایرانیان شده است و حجم بسیاری از مردم در این فصل به انجام سفرهای داخلی و خارجی می پردازند. به طور ویژه سفر های خارجی و خرید تورهای خارجی در یک دهه گذشته به طور شگفت انگیزی در میان ایرانیان رواج پیدا کرده است.

چرا سفرها نوروزی

اولین دلیل انتخاب این فصل برای سفر تعطیلات سیزده روزه مدارس و دانشگاه ها و حتی اکثر کسبه و تجار می باشد.

دلیل دیگر این موضوع آب و هوای بسیار مطبوع فصل بهار در اکثر نقاط ایران و جهان می باشد که می تواند خاطره ای شگفت از زیبایی های طبیعت در اقصی نقاط دنیا در ذهن شما به جای گذارد.

وحتی یکی از بهترین دلایل اقتصادی نیز این است که این فصل دقیقا ما بین پایان یافتن فصل سفرهای سال نو میلادی و دقیقا چند هفته ایی قبل از شروع فصل گران سفرهایی اروپایی که به اصلاح به آن های سیزن می گویند واقع شده است. به همین دلیل بسیاری از هتل ها در اکثر نقاط جهان تخفیفات ویژه ای برای این مسافران این فصل در نظر میگیرند.

بهترین مقاصد سفر های نوروزی

در این فصل بنا بر قاعده جفرافیایی کشورهای حوزه جنوب شرق آسیا آب و هوای گرم دارند و اگر شما بعد از اتمام فصل سرمای زمستان ایران به دنبال مکانی گرم برای طی کردن تعطیلات نوروز خود هستید ما به شما تور های زیر را پیشنهاد می دهیم :

تور مالزی

تور تایلند

تور بالی

اما اگر به دنبال هوای کمی معتدل تر اما تماشای شگفتی های بهار و رویش مجدد زندگی در طبیعت هستید به تورهای زیر فکر کنید:

تور چین

تور گرجستان

تور استانبول

تور آنتالیا

تور کوش آداسی

واگر هم به دنبال فرصت مناسب جهت استفاده از تخفیفات هتل های اروپایی هستید و می خواهید تور ارزان اروپا را انتخاب کنید پیشنهاد ما به شما تور های زیر می باشد:

تور مجارستان

تور اتریش

تور چک

مانیا پرواز

29 آذر 97